Spełniam wymagania Windows 11 ale muszę czekać

Witam

Sprawdzałem wymagania mojego komputera pod kątem W11 i spełniam wymagania, PC Health odpaliłem i jest ok. Ale w windows update mam komunikat

„Dobra wiadomość — Twój komputer spełnia minimalne wymagania systemowe systemu Windows 11. W tej chwili nie możemy jeszcze podać konkretnej daty jego dostępności”

Czyli mam czekać na jakieś wydanie pod kątem moich podzespołów?

A chcesz być Beta testerem? Daj MS z pół roku na połatanie systemu. W10, i każdy inny, na starcie miał sporo dziur. :wink:

Niekoniecznie.
Download Windows 11 (microsoft.com)

Pobierz stąd Asystenta aktualizacji, zrób kopię najważniejszych plików - tak na wszelki wypadek - i zrób sobie upgrade.
Fakt, system troszkę zbugowany, ale jeśli chcesz spróbować, to możesz - masz prawo i nikt ci tego nie zabroni.

Tutaj chodzi tez o to, że owszem komputer spełnia wymagania systemu ale prawdopodobnie producenci jeszcze nie dostarczyli odpowiednich sterowników sprzętowych zgodnych z W11. Dlatego trzeba poczekać aż producenci zaktualizują swoje sterowniki te zostaną umieszczone w katalogu MS i dopiero wtedy będzie możliwa aktualizacja bez ryzyka wyspania się jej z braku niewspieranych sterowników.

MS uaktualnienie tego „miliarda” maszyn chce rozciągnąć na 11-12 miesięcy.

mniej więcej tydzień temu zrobiłem upgrade z wykorzystaniem Asystenta i wszystko jest OK. W moim odczuciu komputer działa troszkę szybciej, szybciej uruchamiają się programy. Stary skaner i drukarka działają. Monitor pobrał sobie aktualizację. Wczorajsza aktualizacja przebiegła bez problemów

Powiem tyle-sam uaktualniłem do Windows11 i korzystam sporo z komputera i bugów nie odnotowałem. Działa jak ma działać dlatego nie bać się zmian na lepsze!

Panie ja nawet najnowszych aktualizacji nie instaluje od razu a czekam aż pierwsi nieszczęśnicy je przetestują. Wyjątkiem są tylko aktualizacje krytyczne :slight_smile:

Poczeka się z dwa lata i Windows 11 wyjdzie na ludzi.

Zwłaszcza, że Windows 10 miał być ostatnim windowsem :wink:

Przeczytaj to ze zrozumieniem…

Było już mówione, iż update przez WU będzie udostępniany falami, co może zając nawet kilka miesięcy.

I tu, widzisz, zdania są podzielone. Ja należę do tej części, która widzi w Windows11 okrojony Windows 10, choć z dodanymi „bajerami”. Innymi słowy nie zamierzam przechodzić na jedenastkę, która niektórych ustawień, które ja wykorzystuję, po prostu nie ma.

1 polubienie

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Aktualizacja-do-Windows-11-oferowana-wiekszej-ilosci-urzadzen