SPF & Zone Alarm

Mam pytanie czy Zone Alarm i SPF moga ze sobą współpracować??

Chodzi ci o to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sender_Policy_Framework

Wszytsko będzie działąc z tym firewallem oczywiscie ze zezwolisz na łączenie.

Chodzi mi o Sygate Personal Firewall :smiley:

A na co ci dwa firewall :roll:

Nie ma szans na to aby włączone razem działay jak nalezy, musisz jeden wybrać.

Dwa firewall to najwiekszy błąd a nie wieksze bezpieczenstwo.

o ile mi wiadomo to 2 Firewalle nie mozna miec … ‘‘Dwie lub wiecej zapór uruchomionych w tym samym czasie może byc ze sobą w konflikcie’’ … :slight_smile:

‘‘Jeżeli na komputerze zainstalowanych jest kilka zapór, nie należy równocześnie włączać dwóch zapór. Równoczesne włączenie dwóch zapór może być przyczyną wystąpienia problemów związanych z niezgodnością, powodujących niepoprawne działanie niektórych programów’’ - Centrum pomocy i obsługi technicznej

Rozumiem. A w zabezpieczeniach Windows jest coś takiego jak ukryj komputer w sieci? Bo to mnie interesuje a SPF jest dobry tylko nie ma takiej opcji :frowning:

To znaczy chciałbyś urkyć swoją obecnośc w sieći :?

Najlepszym programem do tego jest Steganos Internet Anonym.

A on współpracuje z Sygate Personal Firewall???

Tak mozesz mieć go zainstalowanego z kazdym firewallem.

Ale nie wiem po co teraz sie ukrywać w sieći, no ale to twój wybór.

No wtedy jestes niewidoczny dla hakerów, taką opcje ma ZoneAlarm i niektóre inne firewalle

Niewdioczny :roll:

Będą chcieli to i tak cię znajdą, więc mojim zdaniem nie ma sensu się ukrywać, instalowac programy do tego i zapychać system.

Ale oczywiście to moje zdanie :slight_smile:

Bzdura - nie oszukujmy się. Ta opcja jest przydatna dla “hackerów, tuż po przeczytaniu poradnika - “jak się włamać””.

Prawdziwy hacker obejdzie wszystkie zabezpieczenia, a dla Trolli ukrywanie się w sieci (tu masz rację) jest wystarczającym zabezpieczeniem :slight_smile:

Jeśli chesz się czuć bezpiecznie:

Zainstauj bezpieczną przeglądarkę

Zainstaluj FireWall’a

Nie zapisuj haseł na dysku kompa

Nie zapamiętuj haseł w programach i stronach logowania

Używaj haseł w postaci: #mArYnA.623.anteK*

Wszelkie maile, wiadomości o “zmieniamy system podaj nam loginy” wywalaj"

Tak naprawdę to większość włamań jest spowodowana naszą naiwnością. Miałem przypadek, gdy zadzwonił do mnie jakiś gościu i prosił o podanie loginu i hasła na konto bankowe !!

Spuściłem go na drzewo

ok. 30 latek z pogrubionym głosem? Przedstawił się jako pracownik banku i mówił, iż mieli usterkę i potrzebują haseł? Do mnie też dzwonił :mrgreen: - ale miałem z niego polew jak zadzwonił po godzinie i mówił iż hasło nie działa :hahaha: (a już bym mu poprawne podał, chyba facet zgłupiał) :!:

PS. dodałbym do zestawu Monczkina jeszcze dobrego av.

Co do tego Hasła to mam wątpliowści, po pierwsze cięzko zapamiętać a zapisać mozna zgubić.

A pozatym jezeli się chce to nawet bardzo skomplikowane hasło da się złamać, więc jest to bez sensu.

czyli najlepiej mieć hasło w postacji 1234?

Lepiej jest mieć dużo trudniejsze i ćwiczyć umysł aby go nie zapomnieć, niż mieć prościutkie - do złamania a nawet odgadnięcia w kilka minut.

Rozumiem ale zapmiętaj kilka haseł typu

Nie mówie ze ma być to łatwe hasło, ale łatwe a zarazem trudne do odgadniecia, bo o łąmaniu to nie ma tutaj mowy aby sie zabezpieczyć.