Spirala w C++

Witam,

muszę napisać program w C++, który będzie kreślił spiralę. Niestety poszukiwania w necie rozwiązań i wklejenie ich do np. C++ Builder 6 lub Code:Blocks nie dały rezultatów.

Może ktoś jest w stanie pomóc?

Spróbuj poszukać w google odpowiednio (podpowiedź: “spiral” nie “spirala”). Wyświetliło mi dużo przykładów.

p.s. wypada to też zrozumieć matematycznie, bo przy oddaniu zadania ośmieszysz się brakiem wiedzy co się dzieje w programie.

Dokładny temat jaki mam, to: Rekurencja w grafice - kreślenie spirali (def. funkcji, animacja). Jak rozumiem, nie może to być napisane w konsoli, tylko w formie?

Pytałeś wykładowcę? Żeby zrozumieć rekurencję, trzeba zrozumieć rekurencję.

Pytanie jaki jest sens rekurencji skoro całość sprowadza się do wielokrotnego rysowania kółka (funkcjami sin/cos) z zmniejszaniem promienia wg funkcji liniowej.

Sens jest i to spory. Student/uczeń ma możliwość poćwiczenia pisania funkcji rekurencyjnych, musi zastanowić się 100 razy nad zadaniem, traci czas, nie ma wolnego wieczoru ani weekendu tym samym nie nudzi się, a wykładowca może poczuć się jak guru bo studenci nie wiedzą o co chodzi bo są tacy głupi, a on rozumie o co chodziło w jego niezrozumiałym dla nikogo innego zadaniu dzięki czemu jest od nich mądrzejszy.

W konsoli też da rade - osobiście nigdy nie robiłem, ale są przecież gry konsolowe.

Zabawne. Pytający próbuje najpierw losowe fragmenty kodu pobrane z internetu skompilować w wybranych IDE, co mu się nie udaje. Po czym nie wie właściwie na czym polega zadanie i w czym to ma działać. To człowiek czy boot od Google? :slight_smile: