Spis katalogów-potrzebna odpowiednia aplikacja-tylko jaka?

Witam Serdecznie Użytkowników

Mam problem, mianowicie potrzebuję odpowiedniego programu, który zrzuci mi do pliku tekstowego (lub innego, edytowalnego) strukturę katalogów na płycie CD.

Testowałem kilka programów, jednakże one wraz z katalogami eksportowały nazwy plików.

Poszukuję programu, który zrzuci mi spis folderów zawartych na płytce CD, jednakże bez podfolderów.

Myślę że ktoś mi pomoże, bo ja już jestem szczerze w kropce :slight_smile:

“Ręczne” wklepywanie folderów do edytowa (np excel) mnie już lekko denerwuje :slight_smile:

Pozdrawiam Serdecznie

Kuba

Witam, akurat do tego nie potrzeba żadnego dodatkowego programu :stuck_out_tongue:

  1. Uruchom Wiersz Poleceń (klawisz Windows + R i wpisz cmd )

  2. Następne polecenie, jakie musisz wydać, będzie miało składnię:

    DIR X: /AD /B >> nazwa_pliku_wyjściowego.txt

gdzie X: to litera przypisana do napędu zawierającego płytę CD lub DVD. Przykładowo: żeby utworzyć spis folderów znajdujących się w katalogu powiedzmy Muzyka na płycie umieszczonej w napędzie E: i umieścić ten spis na dysku C: w katalogu powiedzmy Temp pod nazwą pliku dajmy na to: spis_piosenek.txt, polecenie wyglądałoby tak:

DIR E:\Muzyka /AD /B >> C:\Temp\spis_piosenek.txt

Dla jasności: w ten sposób w pliku tekstowym spis_piosenek.txt będziemy mieli wszystkie katalogi znajdujące się na płycie CD / DVD w katalogu Muzyka. Inne opcje polecenia DIR są dostępne po wpisaniu:

DIR/?

(ta sama zasada działa też dla innych poleceń)