Splashtop OS - czy on jest bezpieczny dla mojego komputera?

Witam. Słyszałem o systemie Splashtop OS Beta. Mam kilka pytań Czy on jest bezpieczny dla mojego komputera? Czy można go zainstalować obok Windows? Czy nie uszkodzi mi BIOS-a?

Parametry mojego komputera:

Karta graficzna: ATI Radeon 9500/9600 Series

Monitor: Fujitsu Siemens.

Karta dźwiękowa: Realtek

Pamięć RAM: 512 MB

Dysk twardy: Seagate (80 GB)

Wg. tego

http://en.wikipedia.org/wiki/Splashtop

jest to mini system do instalacji oem, więc przed producentów a nie przez użytkowników. Raczej jest bezpieczny :slight_smile: nie ma w nim wirusów itp. Czy może uszkodzić bios, też nie powinien.

Wybierz raczej edycję stabilną - nie wiem, czy ten system akurat ma jakąś stabilną wersję. Beta może jeszcze działać niestabilnie i powodować problemy, w tym też z uruchomieniem Windowsa.

Polecam zainteresować się jakąkolwiek dystrybycją ze środowiskiem graficznym OpenBox lub XFCE np. Lubuntu, PCLinuxOS XFCE, z mini-dystrybucji możesz spróbować Sli-Taz Linux.

Coś podobnego oferuje xPUD http://www.xpud.org/ , a można go zainstalować na każdym sprzęcie. I na pewno niczego nie uszkodzi

Uszkodzić to nie uszkodzi, no chyba że GRUB-a usuniesz, choć fixmbr w konsoli Windows załatwia sprawę bootloadera, ale potem nie masz Linuksa. Tak z innej beczki jaki masz zasilacz?

dragonn, xPUD nie konfiguruje mi sieci, wybieram: “Ustawienia sieci ethernet” a potem DHCP i “Save” ale na stronie głównej systemu pisze mi cały czas “Offline”. Czy ktoś zna jeszcze jakąś inną alternatywę poza xPUD?

PS: Splashtop OS mi nie działa, gdy go wybieram z listy wyboru systemów, restartuje mi kompa.

PS 2: Jak dodawać do xPUD pluginy?

Dawno nie testowałem xPUD, ale na pewno jest tam konsola, także pokaż wynik:

ifconfig -a

Właśnie pobieram xPUD-a, ale przy moim neo 1MB to chwilę potrwa. Jak pobiorę to sprawdzę dokładnie co i jak.

EDIT

Właśnie sprawdziłem, i na vbox nie musiałem nic robić, po chwili od uruchomienia systemu miałem neta.

dragonn, może spróbuj zainstalować go obok WIndowsa (jeśli go masz) i wtedy zobacz.

Właśnie tak, robię (w sensie instaluję go na pendriverze). Tylko jest problem że na mojej karcie graficznej nie chce x-serwer wstać, zobaczę jak zainstaluję dodatkowe sterowniki.

EDIT

Niestety u mnie x-serwer za chiny nie chce się włączyć, ale jak zrobię ifconfig -a to widzę interfejs eth0, sprawdź czy go też masz.

Zainstalowałem XPud-a. Flash działa, Firefox 4 też. Tylko się zastanawiam, jak zainstalować odtwarzacz filmowy, ale to materiał na osobny temat. Napotkałem jednak na liczne problemy. Nie wiem, czy jest to coś godnego polecenia.

nintyfan, odtwarzacz filmowy powinien być już zainstalowany. (gnome-mplayer) Jak tak nie jest to możesz pobrać inne programy, w tym odtwarzacz filmowy: http://www.xpud.org/download.en.html (kliknij Get More Apps.)

Uszkodzi bootloader ale bootloader to nie BIOS, bo można go bez problemów zainstalować ponownie.

– WebNuLL

Ja nie rozumiem po co Ty kolego kombinujesz z takimi dziwnymi OS. Do czego to ma służyć?

■■■? xPUD, co to jest?

Chcę system który ma służyć tylko do przeglądania internetu ale ma też się uruchamiać w bardzo krótkim czasie.

Hmm, Windows 98?

Mówię to z całym szacunkiem do fanów Windowsa i Linuksa. Miałem go na HDD i chodził, naprawdę szybko, ale jeśli masz 512MB ram no bluescreeny gwarantowane. Po za tym Windows 98 ma bardzo dużo luk a nie jest już wspierany… Ja bym go u Ciebie stawiał, chodzi bardzo szybko, ale musiał byś dociągnąć SP2 http://sp.up.pl/

@Hard_vard, wikipedia się kłania.

Nie mam Windowsa 98, mi chodzi o Linuksa a nie Windowsa.

Splashtop OS to bardzo fajny mini system operacyjny wiem bo walasnie w tej skundzie korzystam zniego

  • szybki wydajny

  • przyjazny interfejs

  • obluguje prawie wszystkie lacza

  • bezpieczny

  • dziala pod win

  • niema polskiego (sorry za bledy)

  • jesli masz mysz na bluetoth to nie zadziala

-jak masz wi-fi to czesto sie rozlancza :smiley:

Wlasnie z niego korzystam

Ale jako jedyny system czy obok Windowsa?