Spójność danych na dysku C

Witam, proszę o pomoc. O kilku dni a w sumie to co kilka dni może co tydzień mam taki motyw że przy włączeniu komputera wyświetla się komunikat o spójności danych na dysku C. CHKDSK przeleci i jest ok ale dlaczego tak się dzieje ?

Załączamy wyniki z HD tune może koledzy coś pomożecie ?

1.jpg

2.png

3.png

4.png

Wygląda na to, że powoli siada Ci dysk. Wykonaj kopię zapasową danych na inny nośnik (np. inny dysk twardy, pendrive, DVD) i zastanów się nad wymianą dysku na nowy, do tego czasu możesz używać dysku, który masz w tej chwili. Opcje obejścia bad sectorów: remap.

Daj screena z programu HDD Scan 3.3

a co takiego widać na tych srenach ze mam zastanawiać się nad nowym dyskiem ? Jeden bad sector ? To aż takie groźne ? Czy to może być przyczyna ciągłej spójności danych ?

Może trzeba jakoś go przeskanować sformatować zdefragmentować możne cmd / chkdsk c: /f ??? pomoże coś ?

Miałem podobną sytuację z partycją na hd (także Samsung).

Pomogło wyłączenie przywracania na tej partycji. Od tej pory wszystko jest ok. Wadą tego rozwiązania jest nie możność korzystania z czasem przydatnej funkcji “poprzednie wersje”.

Dlaczego tak się działo? Nie wiem.

Daj screena z HDD SCAN 3.3, zdecydowanie lepsze narzędzie niż stary i nie rozwijany HDD Tune. Jak widać w hdd tune masz bady, po numerach seryjnych sprawdź na stronie: http://support.seagate.com/customer/en- … jsp?form=0 czy dysk jeszcze się załapie, jak tak to zgłaszaj RMA i wysyłaj do WWA na Szyszkową.

Masz 4 sektory oczekujące na remap.

Dodatkowo C8 to błędy podczas zapisywania sektora (parametr informuje o stanie powierzchni dysku).

Uruchom Wiersz poleceń (jako Administrator), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter i jak pojawi się ten komunikat

Wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Jeśli będzie coś naprawiał powtórz wszystko jeszcze raz.

Podaj nowy SMART dysku (HD Tune zakładka Health)

Czy ten czerwony kwadracik (w skanie Error Scan) znajduje się na partycji systemowej?

Tak to partycja systemowa. Po podanych zabiegach a wiec podwójnym chkdsk c: /f w HD tune pierwszy i czwarty kwadracik na czerwono. Jak wrócę z pracy to wrzuce screna.

ee.png

ww.png

qq.png