Społecznościowy charakter portalu/forum

Czy ktoś z administracji (czy kto tam pociąga za sznurki w sprawie dobrychprogramow) myślał o zmodernizowaniu portalu (i forum naturalnie) w kierunku bardziej społecznościowym?

Mamy rozbudowany portal, rozbudowane forum, blogi, możliwość recenzowania/oceniania programów, dodawania ich do ulubionych, możliwość posiadania znajomych.

Może warto iść o krok dalej i np. umożliwić posiadanie własnego profilu (takiego rozbudowanego) na kształt tego z facebooka i innych portali społecznościowych?

Drugi pomysł:

Rozwój portalu/forum w kierunku mobilnych urządzeń.

Obecnie przeglądanie dobrychprogramów z poziomu smartfonów przynajmniej dla mnie jest bardzo niewygodne. Obsługa forum coś na kształt tapatalk.

Przyciski ‘lubię to’ w każdym możliwym miejscu na DP?? Dziękuję, postoję.

przecież są profile

pytam się - po co?? Skoro jest już na fb to po co brukać DP tym ‘czymś’?

Kto powiedział o lubie to?

Mam właśnie na myśli rozbudowanie profili.

FB jest zwyczajnym serwisem społecznościowym, DP byłyby serwisem z funkcjami społecznościowymi bardziej zlokalizowanym na główną tematykę serwisu, nowe technologie itp.

Po co? by się rozwijać, iść do przodu

Myślę, że Matio ma rację…sama nazwa portalu wskazuje, że chodzi o programy, a nie o wymianę informacji “kto, jak, z kim,kiedy i dlaczego”. Portal ma ugruntowaną w kraju markę, ma wielu stałych i wiernych użytkowników i “nie ma co psuć”, bo jak już dawno temu zauważono “lepsze jest wrogiem dobrego”.

Dokładnie, dp to nie miejsce na sweet focie :razz:

Przyłączam się do opinii matio , ichito i marsellus wallace , po co to komu.

Zaletą tego portalu jest to że jest tu rzeczowo i na temat (choć i tak za dużo tu troli komentarzowych i niezalogowańców co uprawiają czarny PR podpisując się za każdym razem innym nickiem).

Zresztą wtedy portal by chyba musiał zmienić nazwę na np. “Dobry internet” - tego bym chyba nie zniósł… :wink:

N/C nie podoba się idź se na swoją klase czy fb, a nie próbuj sprowadzać tutaj zmian powodujących zmianę wszystkich obeznanych w tematyce obecnej na neo kidy trole etc.

Nie rozumiecie widzę o co mi chodzi.

Nie mam na myśli dodawania zdjęć z palenia fajka na 5 pod gimnazjum a o możliwość większej personalizacji profilu.

Iść “se” kolego to możesz do toalety.

Wypraszam sobie nazywania kogokolwiek tutaj cytuje neo kidy trole etc.

Mogę zrozumieć że twój światopogląd jest ciut zbyt ograniczony bo zrozumieć idee (a także wady) facebooka, nawet naszej klasy ale nie odnoś się z tym publicznie.

BTW. to nie jest próba zmiany, a sugestia. Znaczenia tego mądrego słowa także nie znasz?

Oczywiście że tak, jednak w tym miejscu mam wrażenie że obstawiasz za staniem w miejscu. Powiedz czy zmiany takie jak:

możliwość recenzowania aplikacji

blog

lab

podział na programy windows/linux/mac

popsuły twoim zdaniem coś? Grunt to progres, a wszystkie nowe aspekty warto chociaż przedyskutować.

No chyba że niektórzy to najchętniej zatrzymaliby się z rozwojem na usenecie :stuck_out_tongue:

Grunt to progres ale w dobrym kierunku.

Niekoniecznie w kierunku robienia z portalu kolejnej społecznościowki …

Wg mnie ma ono charakter społecznościowy. Prawie od początku istnienia zawiera forum dyskusyjne, które jest elementem ściśle społecznościowym. Poza tym niedawno dodane zostały kolejne funkcje społecznościowe - konta przy wysyłaniu komentarzy, a przede wszystkim blog.

Nie wiem więc, czego brakuje. Jeśli chcesz się pochwalić sprzętem, zawsze masz do tego podpis na forum.

Plichu

Jak konkretnie to widzisz?

Plichu , myślę że sens tej wypowiedzi był taki że takie zmiany spowodują że zleci się tu więcej troli i neo-kidów którzy nie mają o niczym pojęcia i mają za dużo czasu.

Osobiście zgadzam się wypowiedzią kolegi drobok , i tak jest tu już za dużo takich “tłumoków” którzy nie mają o niczym pojęcia ale pełno ich wypowiedzi (zazwyczaj głupich, absurdalnych lub całkiem oderwanych od tematu) i tylko czekają na to aby się po sprzeczać w komentarzach do jakiego newsa lub programu.

Takie osoby tylko zaniżają poziom merytoryczny portalu a im ich będzie więcej tym więcej fachowców zacznie stąd znikać co dodatkowo obniży poziom merytoryczny portalu.

Tak właściwie to uważam że sugestia tak daleko idących zmian nie powinna paść tu publicznie a w korespondencji z administracją bo to oni decydują o kierunku rozwoju portalu.

Ale skoro już sugestia padła publicznie to wypowiem się jednoznacznie że jestem przeciwny takiemu proponowanemu kierunkowi rozwoju portalu.

Ja ten portal cenię za świeże obiektywnie pisane newsy z dziedziny informatyki i komputerów, fachowe opisy programów oraz za forum o (jak na razie) wysokim poziomie merytorycznym na którym można uzyskać pomoc osób znających się na temacie (i samemu takiej pomocy udzielić w sprawie na której się dobrze zna) i więcej mi tu nie potrzeba.

Myślę że już wystarczająco dużo zostało tu powiedziane i administracja powinna się ostatecznie wypowiedzieć i zamknąć temat.