Spolszczenie OpenSUSE 12.1

Witam!

Mając dość sypiącego się windowsa wgrałem nowy linux “OpenSUSE 12.1” niestety nie jest on po polsku a w google szukałem spolszczenia dosyć długo.

Pobrałem też obraz płyty ze strony OpenSUSE ale płyta nie chce się zabootować.

Proszę o pomoc.

Odpisuje po 15 bo teraz ide do szkoły.

W yast2 jest opcja zmiana języka systemy/domyslnego jezyka - poszukaj

Polecam zrobić 2 rzeczy (pierwsza jest opcjonalna, ale zalecana):

  1. Dzisiaj wychodzi openSUSE 12.2, więc możesz sobie go ściągnąć jak się pojawi.

  2. Gdy uruchomisz płytę instalacyjną, będzie ekran http://i.imgur.com/GrHik.png. Klikasz wtedy F2, wybierasz polski język i wszystko dalej masz po polsku.

Mylicie się drodzy koledzy.

Gdy podczas przygotowywania do instalacji wybieram język polski, to tylko ten ekran główny jest po polsku.

A instalator i system są po angielsku.

Zainstaluj kde-i18n-pl albo odpowiednik dla twojego środowiska graficznego. W ustawieniach powinien pojawić się wybór języka polskiego.

Temat do zamknięcia.

Dla potomnych przy Open SUse 12.2 KDE

Miałem ten sam problem - przy instalacji wybrałem polski, ale nie wszystko było spolszczone, a nawet bardzo mało. Natomiast w Yast był język polski zaznaczony, ale trzeba było jeszcze odhaczyć :dodatkowe języki - język angielski wszystko się spolszczyło.

Dla potomnych

Wystarczy podczas instalacji wybrać język polski, a następnie Yast 2 > Zarządzanie oprogramowaniem i zatwierdzić(może trzeba będzie zatwierdzić większą liczbę razy niż jeden).