Spolszczenie Thinstall,ThinApp

Poszukuję wersji “PL” programu ThinApp,…lub Thinstall.Albo dokładnego opisu(instrukcji użyttkowania po polsku.Za konkretne namiary z góry dzięki.

Atylla , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

poradnik do Thinstall:

WSKAZANE JEST UŻYWANIE PROGRAMU NA CZYSTYM SYSTEMIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU NP.VMware Workstation,VirtualBox,Parallels Workstation,Microsoft Virtual PC,

Connectix Virtual PC.


Po zainstalowaniu programu konieczne jest patchowanie pliku Setup Capture(C:\Program Files\Thinstall.VS\Setup Capture.exe) patchem ThinstallPatch(ThinstallPatch.exe-zaznaczyć wszystkie opcje(Make backup-niekoniecznie)wskazać Setup Capture i Apply changes.

Następnie:

1)Setup Capture.exe-Start>>

2)Pre-Install Scan>>

3)Zainstalować wybraną aplikację,(po zainstalowaniu uruchomić zainstalowany program,skonfigurować i zainstalować łatki jeśli takie do niego są np.ServicePack do Office)

4)Post-Install Scan>>

Select user accessable entry points,czyli wybrać to co chcieliśmy przerobić na portable.Można jeszcze dodać cmd-linię komend i regedit-edytor rejestru jeśli komuś to potrzebne.

Primary Data Container można pozostawić domyślnie.Będzie to plik(najważniejszy plik uruchamiający nasze portable)który ma największy rozmiar po przerobieniu w wersję portable

5)Continue>>Save Results>>

6)Quit

7)Otworzyć folder gdzie został zachowany program(np. domyślnie C:\Program Files\Thinstall.VS\Captures\nazwa programu)

a)Należy edytować Package.ini


[Compression]

CompressionType=None

;CompressionType=Fast


Zmienić na:

[Compression]

;CompressionType=None

CompressionType=Fast


b)następnie trzeba usunąć niepotrzebne pliki z folderów instalacyjnych(będą to pliki służące do odinstalowania programów-Setup/Uninstall,pliki instalacyjne,jeśli nie używamy Thinstall na czystym Windowsie to należy usunąć również wszystkie niepotrzebne pliki,które zostały"przypadkowo" przeskanowane,czyli foldery działającego w tle antywirusa,klienta torrentu,firewalla itp, np.warto zajrzeć do folderu:%Desktop%,%AppData%,%Local AppData%,%ProgramFilesDir%, itp.)

8)Cofnąć datę w systemie o rok do tyłu na 2006 rok i uruchomić build.bat

9)Uruchomić ThinstallPatch.exe

ThinstallPatch.exe-zaznaczyć wszystkie opcje(Make backup-niekoniecznie) i ...patchować pliki wynikowe exe z katalogu bin

Następnie w katalogu bin utworzyć pusty folder o nazwie Thinstall


POZOSTAJE JUŻ TYLKO CIESZYĆ SIĘ WERSJĄ PORTABLE!

Jest to dokument jaki miałem dołączony do programu jaki zassałem z netu,jeszcze nie kożystałem z niego i nie wiem czy działa.

]Może ten opis ci pomoże.[/code]

mam nadzieje że coś ci pomoże.

Niby trochę pomoże…Ale takiemu tłumokowi jak ja najlepiej pasowałby ThinApp po polsku.Próbowałem przerobić go na polski Restoratorem.Ale nie dało rady.Może ma ktoś namiar na Thinstall lub ThinApp spolszczony?

Wcześniej

Po zaleconej zmianie

Atylla - to ma być ten zalecony konkret ? :?

Kolego - dostosuj temat porawiając tytuł na konretny, mówiący o problemie - więcej uwag nie będzie. TEMAT POMOCNY