Spolszczenie Thinstall,ThinApp

(Atylla3) #1

Poszukuję wersji "PL" programu ThinApp,..lub Thinstall.Albo dokładnego opisu(instrukcji użyttkowania po polsku.Za konkretne namiary z góry dzięki.

(Frog) #2

Atylla , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(niezDarek) #3

poradnik do Thinstall:

WSKAZANE JEST UŻYWANIE PROGRAMU NA CZYSTYM SYSTEMIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU NP.VMware Workstation,VirtualBox,Parallels Workstation,Microsoft Virtual PC,

Connectix Virtual PC.

Po zainstalowaniu programu konieczne jest patchowanie pliku Setup Capture(C:\Program Files\Thinstall.VS\Setup Capture.exe) patchem ThinstallPatch(ThinstallPatch.exe-zaznaczyć wszystkie opcje(Make backup-niekoniecznie)wskazać Setup Capture i Apply changes.

Następnie:

1)Setup Capture.exe-Start>>

2)Pre-Install Scan>>

3)Zainstalować wybraną aplikację,(po zainstalowaniu uruchomić zainstalowany program,skonfigurować i zainstalować łatki jeśli takie do niego są np.ServicePack do Office)

4)Post-Install Scan>>

Select user accessable entry points,czyli wybrać to co chcieliśmy przerobić na portable.Można jeszcze dodać cmd-linię komend i regedit-edytor rejestru jeśli komuś to potrzebne.

Primary Data Container można pozostawić domyślnie.Będzie to plik(najważniejszy plik uruchamiający nasze portable)który ma największy rozmiar po przerobieniu w wersję portable

5)Continue>>Save Results>>

6)Quit

7)Otworzyć folder gdzie został zachowany program(np. domyślnie C:\Program Files\Thinstall.VS\Captures\nazwa programu)

a)Należy edytować Package.ini

[Compression]

CompressionType=None

;CompressionType=Fast

Zmienić na:

[Compression]

;CompressionType=None

CompressionType=Fast

b)następnie trzeba usunąć niepotrzebne pliki z folderów instalacyjnych(będą to pliki służące do odinstalowania programów-Setup/Uninstall,pliki instalacyjne,jeśli nie używamy Thinstall na czystym Windowsie to należy usunąć również wszystkie niepotrzebne pliki,które zostały"przypadkowo" przeskanowane,czyli foldery działającego w tle antywirusa,klienta torrentu,firewalla itp, np.warto zajrzeć do folderu:%Desktop%,%AppData%,%Local AppData%,%ProgramFilesDir%, itp.)

8)Cofnąć datę w systemie o rok do tyłu na 2006 rok i uruchomić build.bat

9)Uruchomić ThinstallPatch.exe

ThinstallPatch.exe-zaznaczyć wszystkie opcje(Make backup-niekoniecznie) i ...patchować pliki wynikowe exe z katalogu bin

Następnie w katalogu bin utworzyć pusty folder o nazwie Thinstall

POZOSTAJE JUŻ TYLKO CIESZYĆ SIĘ WERSJĄ PORTABLE!

Jest to dokument jaki miałem dołączony do programu jaki zassałem z netu,jeszcze nie kożystałem z niego i nie wiem czy działa.

]Może ten opis ci pomoże.[/code]

mam nadzieje że coś ci pomoże.

(Atylla3) #4

Niby trochę pomoże...Ale takiemu tłumokowi jak ja najlepiej pasowałby ThinApp po polsku.Próbowałem przerobić go na polski Restoratorem.Ale nie dało rady.Może ma ktoś namiar na Thinstall lub ThinApp spolszczony?

(Agatonster) #5

Wcześniej

Po zaleconej zmianie

Atylla - to ma być ten zalecony konkret ? :?

Kolego - dostosuj temat porawiając tytuł na konretny, mówiący o problemie - więcej uwag nie będzie. TEMAT POMOCNY