Spoolsv.exe zamula mi kompa


(Farall) #1

Witam!

Problem jak w temacie: usługa bufor drukowania pochłania 99% mocy obliczeniowych proca... :? Komp jest nie do użytku, na cokolwiek trzeba czekać wieki, nawet na otwarcie Worda, nie mówiąc już o pracy w nim. Reinstal sterowników drukarki nic nie dał. Drukarka (HP laser 1010) jest udostepniona w sieci paru innym (nie wiem czy to ma znaczenie). System jest czysty, skanowałem czym sie dało, Ad-aware cos tam wykrył, ale po wywaleniu "szpiegów" nic sie nie zmieniło. Jedyne co pomaga to wyłączenie usługi ale wtedy oczywiście nie ma szans wydrukować czegokolwiek. Loga z Hijack'a nie dam bo nie zdąże - zaraz kończe prace i wróce po świętach, ale forum moge sprawdzić w domu i bede wdzięczny za jakieś sugestie. Jestem natomiast prawie na 100% pewien że nic brzydkiego nie załapałem bo znam tego kompa dobrze i wiem co ma mieć w procesach uruchomione a co jest nowe i podejrzane - aktualnie nie ma nic. Z góry dzięki za wszelką pomoc!


(Farall) #2

To komp w pracy - mamy mniej drukarek niż stanowisk do pracy a drukować potrzebują wszyscy. Nie jest udostepniona dla zabawy tylko z koniecznosci. Ale mam wrażenie że problem nie tkwi w udostępnianiu, nawet kiedy nikt nic nie drukuje jest ciągle tak samo.


(Adarek) #3

To jest własnie ten problem. Drukarki. Albo raczej buforu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... cesora+100

oraz

http://support.microsoft.com/kb/324183/PL/

http://www.community.tomshardware.pl/co ... &o=&fpart=

Informatyka nie macie??? Wołać go.


(Farall) #4

Dzięki za linka. Zbyt rozrośniete to forum żeby sprawdzać czy jakiś temat się nie pojawił wcześniej. Ja już wcześniej sam wpadłem na to, żeby przeinstalować drukarke i w moim przypadku to nic nie dało. Ale spróbuje jeszcze ściągnąć od HP nowsze wersje niż te co na płytce dali. W kazdym razie thx za dobre chęci :slight_smile:

Pozostałe linki wyjasniają więcej, dzięki :slight_smile: Co do informatyka to nawet nie wspominaj. Był i doradził reinstal Windowsa... Pewnie, najlepiej od razu Format C:\ I za takie rady koleś bierze kilkadziesiąt zeta na godz. :-x Ale cóż, kolega szefa, konkurencji wołac nie wolno...