Spora temperatura procesora

Witam,

po przeczytaniu kilku tematów na forum z ciekawości sprawdziłem w AIDA32 temperaturę mojego procesora - Pentium 4 2,4 GHz. 70 stopni. Nie wiem co o tym myśleć. Czy to normalne u tego procka? Dodam że nigdy nic nie było z nim robione.

Jeśli jest to pentium D to tak jeśli jest to zwykły pentium to jest to nie zaciekawia temperatura.

Sprawdź wentylator i radiator na procku.

nałóż nową warstwę pasty termo przewodzącej gdyż stara mogła się już zamienić w proszek i stracić właściwości przewodzące.

Czy oznacza to że nigdy nawet nie zaglądałeś do obudowy ? To nie dziwiłbym się że taki gorący. Zasada mówiąca że im chłodniej tym lepiej odnosi się do wszystkich procesorów.

Jeśli jednak czyścisz czasami wnętrze to przyjrzeć się należałoby wentylatorom a zwłaszcza temu na procesorze oraz sprawdziłbym jakość pasty termoprzewodzącej. Ostatnia sprawa, niektóre płyty główne trochę przekłamują temperatury.

Było nie kupywać grzałki :stuck_out_tongue:

Przeczyść wszsytkie wiatraczki i nałóż nową pastę.

Witam!

Ode mnie tylko taka uwaga, ze sama AIDA32 może sporo przekłamywać - zainstaluj najnowszego EVEREST’a - powinien pokazywać bardziej prawdziwe temperatury.

Jeśli będzie to samo, to przeczyść kompa, radiatory, ewentualnie zmień wiatrak lub cały cooler.

Niestety Błażej ma rację… “Było nie kupywać grzałki”

ps. kupować a nie kupywać :slight_smile:

Zainstalowałem Everesta i… 20-25 stopni :shock: Cóż za różnica :shock: To w końcu grzałka czy nie grzałka?

Sprawdź ręcznie, palec na radiator, raz w IDLE, później po katowaniu SP2004 lub SuperPI. Lub miernik z diodą.

Przy odpaleniu powinien być napis ‘‘Wartość danych DMI nie jest pewna’’ program sam ostrzega że może kłamać, np mi Everest pokazuje 35*C w stresie 40-43* (chłodzenie box), PC Wizard 2006 stale 27*C.