Sporadyczny blue screen przy starcie Win XP

Witajcie

Licząc po raz kolejny na Waszą fachową wiedzę proszę o pomoc w sporadycznie występującym blue screenie na komputerze moich dzieci. System to Win XP. Jeśli już to blue screen występuje wyłącznie przy starcie systemu. Jeśli nie wystąpi przy starcie to potem komputer działa stabilnie. Wzorem poprzedniego przypadku odinstalowałem Avasta i wgrałem darmowy AVG jednak bez zmian. Najgorsze, że taki blue screen nie generuje raportu w folderze minidump: nie ma tego komunikatu, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Opis błędu podaję poniżej:

 

STOP: 0x0000007E (0xc0000005, 0x804F6EA3, 0xF78E2908, 0xF78E2604)

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Tu może coś znajdziesz na ten temat. Wg tego co piszą chłopaki z MS to błąd występuje po aktualizacji. Swego czasu dosyć głośno było o tym na świecie. MS wydał aktualizację, która powodowała BS. Potem wypuścili aktualizację, która miała rozwiązać ten problem. Może tak jest tutaj. Czy instalowałeś ostatnio jakieś aktualizacje?

Nic nie aktualizowałem. Ponadto nie mam tego drugiego wiersza w występującym u mnie bluescreenie.

Może to być problem z pamięciami. Masz możliwość wrzucenia memtest na pendrive lub płytkę i sprawdzenie pamięci? Pamiętam, że za czasów mojego złomka miałem podobnie. Wystarczyło wyjąć jedną pamięć i wtedy pracował normalnie. 

Spróbuj zaktualizować system do SP3. Nie wiem, czy już taki masz, czy nie, ale warto wspomnieć, że problem u niektórych znika po instalacji tej paczki.

  1. Zrób punkt przywracania systemu [bardzo ważne].