Sposób na losowanie postu na blogu

Witam,

 

Prowadzę pewnego bloga w którym są zapisywane dane używane głównie przez osoby zwane “Mistrzami Gry”. Większość danych tam zawartych podlega losowaniu według pewnych etykiet. I teraz jest problem bo nie mam pomysłu jak zrobić aby właśnie była możliwość losowania postu z danych etykiet. np. MG chce wylosować jeden post z etykiety “Poison”. Generator bierze pod uwagę więc tylko posty z etykietą “Poison” a resztę ignoruje.

 

Ktokolwiek ma jakiś pomysł? Nie wiem czy da się to ogarnąć jakimś skryptem, myślałam by użyć do tego jakiejś strony zewnętrznej ale nie mogę żadnej takowej znaleźć.

 

Jak coś to blog jest na hostingu blogger.

 

Sposób nie musi być jakiś profesjonalny, może nawet być trochę niedopracowany, to bardziej zabawa niż coś poważnego, niemniej z pewnością Mistrzowie Gry byliby mi wdzięczni za takie coś bo ciężko się losuje posty na piechotę jak jest ich ponad 100.

Jeśli z bloga możesz udostępnić wszystkie wpisy w kanale RSS, gdzie podanie tagu jako parametr wyciągnie wyłącznie odpowiednio otagowane wpisy, wtedy przygotowanie losowego generatora nie jest skomplikowane. Zwłaszcza że można znaleźć gro gotowych tzw. RSS readerów pod php lub wtyczek do różnych CMS-ów.