Sposób na miniaturki w dziale Tydzień z Piratem - UserJS

Komuś przeszkadzała liczba obrazków wczytywanych w dziale „Tydzień z Piratem ;-)”, więc skrobnęło mi się proste i tymczasowe rozwiązanie: UserJS. Skrypt zamienia miniaturki na klikalne linki. Dodatkowo można wyłączyć otwieranie pełnego rozmiaru obrazka w wyskakującym oknie. Ustawienia można zmienić, edytując plik, na przykład systemowym Notatnikiem.

Jest to oczywiście propozycja dla użytkowników Opery bądź Firefoksa (i podobnych mu przeglądarek). Opera obsługuje skrypty użytkownika natywnie, dla Firefoksa potrzebne jest rozszerzenie Greasemonkey.

Plik do pobrania to archiwum ZIP zawierające dwa pliki: plik *.js , przeznaczony dla Opery; plik *.user.js – dla Firefoksa.

Mam nadzieję, że się przyda :wink:

Bardzo przydatny skrypt, tego właśnie mi brakowało. :slight_smile:

Nie działa poprawnie (czasami w ogóle) na Linuxie.

Ale to nie jedyny skrypt, którego niestety użyć nie mogę…

A tak w ogóle to myślę, że najnowszy odcinek pirata powienien być zawsze jako pierwszy (odwrócić kolejność piratów). Bo tak trzeba całą długę stronę przewijać, żeby zobaczyć najnowszy.

redakcja pisała już, że jest to na liście rzeczy oczekujących wdrożenia :wink:

Bardzo fajny skrypt, Wasacz. Prosty, ale użyteczny a przede wszystkim lekki :smiley:

Mam nadzieję, że w nowej wersji vortalu, takie udogodnienie, będzie w standardzie.

i pewnie będzie dopiero w nowej wersji

Odświeżę temat bo jak widać minęły 3 miesiące i zupełnie nic się nie zmieniło.

Pytanie - czemu nie można zastosować bardzo prostego moim zdaniem rozwiązania znacznie ułatwiającego życie?

Mam na myśli umieszczenie w cotygodniowym niusie linka kierującego bezpośrednio do najnowszego obrazka zamiast linka do całej galerii piratów.

Przecież to rozwiązanie nie wymaga dokonywania żadnych zmian (poza zmianą nawyku redaktora piszącego nius).

Dla przykładu dzisiejszy link miałby postać:

Tydzień z Piratem :wink: