Sposób na naprawienie Kubuntu 15.04? Po zalogowaniu nic się nie dzieje

Witam serdecznie.

Od dnia premiery używam Kubuntu 15.04, wczoraj pokombinowałem z konfiguracją (nic nadzwyczajnego, raczej dużo ustawiania podstawowych rzeczy) i mam problem. System uruchamia się chyba normalnie, po wpisaniu hasła w ekranie logowania KDE nie startuje, a po kilkunastu sekundach można się logować jeszcze raz. Pewnego razu udało mi się wystartować Xy z administratora, ale nic to nie dało. Próbowałem nawet zainstalować sterowniki do karty graf których nie używałem wcześniej i też nie pomogło.

https://wiki.ubuntu.com/RecoveryMode

Opisz co robiłeś, bo przypomina to wróżenie z fusów. 

Siedziałem na necie ogólnie, słuchałem z amaroka, zmieniałem sobie ikony, motywy, zachowanie okien, aktualizacji żadnych nie było w tym czasie, trochę się wiżetami bawiłem i chyba tyle…

Przedstaw logi menedżera logowania.

Jak to zrobić? A może spróbować dpkg-reconfigure i menedżer logowania?

Typowe problemy distra z kde5. Widzę że nic nie poprawili.

 

Jedynym sposobem na pozbycie się na zawsze takich problemów będzie zapewne 14.04 z KDE4.

Zainstalowałem sobie od nowa, ze wszystkim zeszło 2 godzinki i spokój. Nie będę dużo kombinował to może pochodzi dużo dłużej :smiley:

Rozwiązałeś sobie w inny sposób, ale tak na przyszłość:

 

 

Logi znajdują się w katalogu: /var/log

Ciebie powinny zainteresować: kdm.log i kdm.log.1 jeśli korzystasz z KDM , a dodatkowo jeszcze: Xorg.0.log

Czasem przydaje się również: .xsession-errors (plik ukryty w katalogu domowym).

Jak jeszcze raz się tak stanie to pokombinujemy z tym :wink: