Sposób na podłączenie smartfona do TV

Witam.

 

Mam samsunga galaxy s2 i mam zamiar kupić sobie 

Samsung Przejściówka Adapter microUSB/HDMI

(tak wygląda standardowa wersja:

41MJMzbTnwL.SL500_AA300.jpg

 

lecz problem tkwi w tym, że przy moim TV nie ma wejścia HDMI. 

 

Czy jest jakaś inna przejściówka z inną końcówką?

 

Np. takim kablem rca?

 

Tylko poco w każdym kablu z drugiej strony są 3 takie same wejścia, skoro w TV są tylko 2? - Jedno do audio a drugie do obrazu.

Przede wszystkim - ten kabel, którego zdjęcie dałeś na końcu, to jest Component i wszystkie te 3 żyły są do przesyłu obrazu.

Po drugie - sygnał HDMI jest sygnałem cyfrowym a Component - analogowym. Musiałbyś więc kupić do tego konwerter cyfrowo-analogowy do którego podłączałbyś HDMI z telefonu, a z niego (tzn z konwertera) by wychodził taki kabel Component, który podłączyłbyś pod telewizor.

Szkoda czasu i nerwów, no i oczywiście pieniędzy. Konwertery cyfrowo-analogowe tanie nie są. Do tego może być problem ze znalezieniem takiego, który faktycznie będzie działał ze smartphonem. Według mnie lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w telewizor z HDMI, a jak kupisz obsługujący DLNA to będziesz mógł przesyłać obraz z tego Samsunga na telewizor bezprzewodowo - Samsung w tym celu standardowo preinstaluje aplikację All Share.

Sygnał component przesyła się jedną żyłą a dwie pozostałe służą do przesyłania sygnału audio kanał lewy i prawy osobno !

jasieczek - widać brak rozróżniania przewodów :P.

Component rozdziela sygnał video na 3 żyły. To, o czym mówisz to kabel Composite, w którym video idzie po jednej żyle, a dwa pozostałe do audio stereo.

@ jasieczek : mylisz pojęcia composite z component. Na tym zdjęciu kable nawet kolory RGB mają :slight_smile:

Zapewne kolory wtyczek mają na to wpływ.

Kolory oczywiście mają wpływ… na walory estetyczne ale budowa przewodów wpływ już może mieć. No chyba, że ktoś używa przewodów o długości 0,2 m. Oba zestawy kabli sygnał puszczą i dostarczą do docelowego urządzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że mylisz standardy.

To jest standardowe oznaczenie przewodów RGB Component. Jasne, że dałoby się po tym przesłać composite + stereo audio (ten w standardzie ma inne oznaczenia - żółty, biały/czarny i czerwony), ale nie zmienia to faktu, że to, co jest na zdjęciu, to standardowy kabel component.

Poza tym czym innym jest możliwość zastosowania danego przewodu, a czym innym jest różnica między przesyłem sygnału component/composite, której Ty, pisząc poprzedniego posta, najwyraźniej nie dostrzegłeś :P.

Stara szkoła dla mnie to sygnał RGB.

 

 

Mam dekoder z hdmi i co to da?? NIC

Napisałem wyraznie z WEjściem(IN) a nie Wyjściem( OUT )hdmi.

A jaki dekoder ma taka opcje? 

Generalnie nie masz za bardzo jak podłączyć tego telefonu pod telewizor. Skoro telewizor jest bez HDMI, to w ciemno zgaduję, że DLNA też nie posiada.

 

Jeżeli chciałbyś podłączyć fona przez tę przejściówkę (usb->hdmi), to musiałbyś też albo wymienić telewizor na taki z HDMI (chociaż teraz praktycznie każdy telewizor posiada DLNA, więc mogłoby się okazać, że przejściówka jest zbędna - zależy, do czego byś chciał takie połączenie telefon -> telewizor wykorzystać), albo zakupić konwerter cyfrowo->analogowy, który przerobi Ci to HDMI na np. Component.

I mówię o konwerterze, a nie o TAKIM wynalazku - taki kabel nie ma prawa zadziałać.