Sposób na szybkie okna?

Każdy folder od dłuższego czasu włącza się dokładnie 5 sekund, nie ważne czy zawiera 1000 ikon czy jest pusty. Przez przypadek odkryłem, że sposobem na szybkie otwieranie folderu jest Pulpit Prawy przycisk myszy -> Personalizuj. Jeżeli mam to okienko otwarte czy zminimalizowane wszystko działa jak marzenie. Dlaczego po zamknięciu tego okna Wszystkie foldery otwierają się tak powoli? Duże programy typu Microsoft Visual Studio 2008 uruchamiają się całkowicie w ciągu max 2 sekund. Tylko te foldery… Może ktoś miał, ma taka sytuacje i potrafi mi wyjaśnić dlaczego?

U mnie wszystko działa normalnie… 1-2 sek. Mimo to nie lepiej używać “TotalCommader’a” ??

Nigdy go nie używałem i nie wiem za bardzo jak się nim posługiwać. Wiem tylko, że jest znakomitą alternatywą dla Eksploratora Windowsa. Ale nigdy nie posługiwałem się w ten sposób Eksploratorem co Total oferuje.

Zamiast męczyć się z okienkami eksplorera pobaw się TC a zobaczysz, że to zajefajny program :wink:

Dzięki, spróbuje:) Mam nadzieję, że praca będzie szybsza;)

Jak dopiero zaczynasz z takimi menedżerami plików, to może lepiej FreeCommander. Prawie to samo, co Total Commander, a przynajmniej darmowy. Za Total Commander trzeba zapłacić po 30 dniach. Można nie płacić, bo będzie dalej działał, ale jest to łamanie licencji.

Z tym łamaniem licencji nie wiedziałem, tak samo z WinRAR-em, myślałem jak działa tzn., że legalny…

************

A co do problemu to masz coś namieszane w plikach systemowych lub wirus trojan. jaki masz Antywirus, Antytrojan, FireWall, czy masz włączone aktualizacje systemu ?

Mam Avasta 4.8 Home. Sytuacja jest taka, że odinstalowałem go, bo bardzo zwalniał kompa, potem coś padło i musiałem przywrócić system, okazuje się, że Avast też wrócił i teraz nie mogę go odinstalować. Aktualizacje mam też włączone.