Sposób na szybsze ładowanie baterii niektórych odtwarzaczy


(Longhorn2009) #1

Witam,

Moja porada będzie dotyczyć tylko niektórych użytkowników odtwarzaczy, głównie mp4, mianowicie tych, których dotyczy problem powolnego ładowania akumulatora oraz posiadają w swoich playerach złącze mini-USB.

Oryginalne ładowarki od tych urządzeń (szczególnie no-name) ładują akumulator bardzo długo, a okazuje się, że można zastosować alternatywną, np. od komórek, które ładują znacznie szybciej. Taka ładowarka kosztuje kilka, kilkanaście złotych, a z pewnością rozwiąże problem kilkugodzinnego ładowania. Ważne żeby ładowarka miała złącze pasujące do odtwarzacza. Większość (jeśli nie wszystkie) ładowarki do Motoroli spełniają te wymagania. Przy okazji można sobie kupić ładowarkę samochodową, która umożliwi działanie odtwarzacza w dłuższej podróży, ponieważ jak wiadomo tanie odtwarzacze długo nie działają na baterii...


(kazek31) #2

Ten sposób który podałeś to jest dobry ale do wykańczania baterii a nie do ich ładowania ( poza tym baterii się nie ładuje :lol: )

Jak już co to ładuje się akumulatorki jak ktoś by nie wiedział (BATERIE ALKALICZNE W ŻADNYM WYPADKU NIE NADAJĄ SIĘ DO ŁADOWANIA JAK TO CO PONIEKTÓRZY ROBIĄ!).

  • A szybkie ładowarki w znaczący sposób skracają żywotność akumulatorka.

  • Alternatywną ładowarkę dobieramy w ten sposób aby miała prąd ładowania o wartości 10 % pojemności ogniwa akumulatorka tj:

przykładowa wartość ogniwa ( 1,2 Vi 600mA) ładujemy prądem 1,5 V i 60mA .

a ogniwo wartości (6 Vi 2500mA ładujemy prądem ok 7,2 V i 250mA i lepiej się tego trzymajcie.