Sposób na zainstalowanie windowsa przy 'czarnym ekranie'?

zainstalowałam nowe sterowniki karty graficznej, wszystko ładnie śmigało kilka godzin.

nagle monitor przeszedł w jakby ‘stan czuwania’, dioda zmieniła kolor, ekran zrobił się czarny.

wyłączyłam zasilanie, chciałam na nowo go uruchomić, jednak pojawia się tylko ‘ekran powitalny’ monitora, za kilka chwil dzieje się to samo - dioda, i czarny ekran. komputer pracuje jednak nic nie da się zrobić.

sterowniki ściągane z internetu, z oficjalnej strony producenta.

nie jest to mój komputer, jednak jest ważne, by dało się coś z tym zrobić. oswoiłam się z tym, że będę musiała przeinstalować system, jednak tu pytanie - jak?

nie robiłam tego wcześniej, czytałam o tym. instalację uruchamia sie z biosa. jednak ja mam czarny ekran, wątpie żeby wyświetlił sie bios, jeśli nacisnę jakiś klawisz ‘na czuja’.

komputer znajduje sie jakieś 40 km od mojego miejsca zamieszkania, wiec muszę jechać, być pewna ze to co zrobie zadziała, i wrócić.

jeśli byłby ktoś łaskawy wytłumaczyc mi jak mam przeinstalować system przy takim stanie rzeczy, byłabym bardzo wdzięczna.

pozdrawiam.

Cicha__ , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). dostosuj swojego posta do tej zasady.

ale z tego co wiem to bios nie używa sterowników do karty graficznej. może kabel Ci się poluzował? może coś z monitorem i to zbieg okoliczności? próbowałaś podłączyć inny monitor? może karta graficzna padła? jaki producent i model grafiki?

Mnie to śmierdzi uszkodzonym procesorem, płytą główną albo karta graficzną. Krótko mówiąc komputer musi zaliczyć wizytę w serwisie…

kabel się nie poluzował, wszystko sprawdziłam. monitor był podlączany do tego komputera inny, dzieje się to samo, tzn zmienia sie kolor diody, czarny ekran. a inny komputer podlączony pod ten monitor śmiga bez zarzutów.

karta geforce nvidia. dokładniejszych parametrów niestety nie pamiętam, a nie jestem w stanie sprawdzić ‘na odległość’.

jednakże te sterowniki instalowałam bez uprzedniego odinstalowywania starych, pewnie tu leży przyczyna.

po prostu odeszłam na pięć minut od komputera, weszłam do pokoju i na moich oczach stało się to co opisywałam.

wolałabym raczej uniknąć wizyty w serwisie, z jasnych przyczyn. zależy mi najbardziej na instrukcji jak sama mogę spróbować przeinstalować system.

ewentualnie, czy z mojego komputera mogę powyciągać części, i po prostu wlozyc je na miejsce tamtych (pomijając twardy dysk). wtedy raczej byłoby jasne co się (o ile w ogóle) zepsuło, i jeżeli dałoby radę, zrobiłabym przywracanie systemu (stan sprzed zainstalowania sterowników) ewentualnie przeinstalowałabym spokojnie system. i tu jest pytanie, czy jeżeli moja karta graficzna jest innej firmy, nie zostanie ona w żaden sposób uszkodzona? mogę jeszcze użyć części ze starego komputera który leży teraz nieuzywany. co prawda ma on minimalne parametry, ale komputer nie jest potrzebny mi, tylko osobie ktora praktycznie używać go będzie do przeglądania internetu.

Miałem podobnie,

W trybie awaryjnym monitor działał

To tam mogłem usunąć sterowniki

Ponadto Mi zawsze w tle działa teamviewer http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx

wiem, że te pytania są żałosne, ale nigdy wcześniej nie siedziałam w komputerach, jeśli już, zajmuję się raczej grafiką:

jak mam uruchomić ten tryb awaryjny?

Jeśli monitor działa pod innym kompem a pod tym nie to jak napisał Piotr92 wina proca albo grafiki

Jeśli nie widzisz co jest na monitorze nic ci to nie da ;p / serwis ew jak masz znajomego z sprzętem bardzo podobnym do twojego możesz od niego pożyczyć i posprawdzać / jeśli nie zostaje serwis ;/

Co do twojego pytania w odpowiednim momencie podczas uruchamiania systemu klikasz F8 jednak jeśli nie widzisz żadnego okna z biosa nie masz sie co łudzić że komputer zadziała bez wymiany jakiejś części

Wygląda to albo na uszkodzenie komputera, albo nieprawidłowe parametry rozdzielczości i odświeżania monitora (kiedy sygnał przekracza dopuszczalne parametry, to monitor się wyłącza). Ale w tym drugim przypadku monitor będzie działał w trybie awaryjnym (F8 podczas uruchamiania komputera), w tym trybie da się odinstalować sterownik lub zmienić rozdzielczość/odświeżanie), będzie też działał przy wejściu do BIOSa (F1, F2 lub DEL, w zależności od konkretnego modelu). Jeśli w BIOSie nie działa, na pewno to wina sprzętu.

Może wystarczy wyjąć i włożyć na nowo kartę graficzną, może po prostu złącze coś nie kontaktuje.

Może też być tak, że w BIOSie i trybie awaryjnym działa, a w Windowsie za nic nie chce - jeśli to Windows Vista/7, to do wyświetlania interfejsu używa akceleracji 3D, więc karta graficzna jest uszkodzona, w 2D może działać (bo wtedy to tylko interfejs pomiędzy procesorem a monitorem), w 3D już nie (w tym trybie wymaga działania własnego procesora).

Może też odczepić się lub poluzować kabelek zasilający kartę (jeśli karta potrzebuje) i dostaje zbyt mało energii.

Cicha__ , Jeżeli jest to wina sprzętu, to obawiam się, że serwis zostaje, ponieważ to nie jest za dobry pomysł grzebać w komputerze nie mając o tym zielonego pojęcia…

hmm, więc tak.

sprowadziłam komputer do swojego miejsca zamieszkania, wystepuje u mnie ten sam problem, z tym, że nie mogę włożyć płyty cd do stacji dysków, naciskam klawisz, i nie rozsuwa się ona.