Sposób tworzenia grafiki ze starszych gier

W jaki sposób robiło się kiedyś grafikę do gier typu Heroes 3?

http://images.wikia.com/mightandmagic/e … s3town.jpg

Czy podobnymi metodami jak teraz, czy może pixel po pixelu?

Tablet / ew rysunek i skaner + obróbka komputerowa. Teraz masz motion capture + skanery 3d :slight_smile:

Jak się kiedyś robiło. Naprawdę, 13 lat temu były tablety i skanery? No, te drugie to może były, ale tabletów nie było na pewno.

W Heroes 3 to były płaskie rendery grafiki 3D. Czyli najpierw modele 3D, a potem statyczne sceny. :slight_smile: Z metody piksel po pikselu, to by Ci wyszedł Doom 2.

soanvig , nie rozróżniasz pewnych rzeczy chyba:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tablet_graficzny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tablet_PC

@Spectator

Nie obrażaj mnie, rozróżniam. Naprawdę były tablety do rysowania? Po prostu tego nie wiem, ale wiem, o jakie tablety mu chodzi, idiotą nie jestem :wink:

W piksel po pikselu liczą się chyba umiejętności grafika i jego cierpliwość. Ale fakt, taka metoda byłaby mało efektowna. Czyli twierdzicie, że było to rysowane na kartce i skanowe, lub na tablecie, a następnie przetwarzane na grafikę trójwymiarową, a potem spłaszczane? W temacie grafiki komputer niestety nie jestem obeznany, więc proszę o jakieś sugestie :slight_smile: Bo w takim wypadku rozumiem, że grafika mogłaby być 100 razy lepsza, tylko po prostu rozdzielczości ograniczały?

No raczej nie inaczej…

Najpierw koncepty na kartce, później model i tekstury, następnie render i obróbka w fotoszopie.

Rozdzielczości nie ograniczały, po prostu z jakiegoś powodu bardzo popularne wtedy było 1024x768 i większość twórców gier 2d ograniczała się do tej rozdzielczości, monitory obsługiwały wtedy 1600x1200 i więcej.

W tamtym czasie nawet renderowanie grafiki 2d w czasie rzeczywistym było ograniczone tylko i wyłącznie przez wydajność podzespołów. Pamiętam jak długo trwało oczekiwanie na wykonanie ruchu przeciwnika sterowanego przez komputer (można było praktycznie obserwować w czasie rzeczywistym jak przeciwnicy przemieszczają się po mapie xD) na sprzęcie wtedy, a ile na obecnym, teraz to praktycznie w mgnieniu oka.

W tej chwili intel coś przebąkuje o wprowadzeniu na chwilę obecną astronomicznych rozdzielczości jednakże przez najbliższych kilka lat raczej ich nikt praktycznie nie wprowadzi, bo mało kogo stać na sprzęt potrafiący renderować grafikę w tych zawrotnych rozdzielczościach.

Masz trochę racji, chociaż sporo zależało od konkretnej gry, niektóre potrafiły działać szybko w 1280x960 na pentium 3 700mhz inne miały z tym problemy.

A co do oczekiwania na ruch przeciwnika w heroes 3 to było ono dość krótkie, na pentium 266 z tego co pamiętam rzadko kiedy musiałem czekać dłużej niż minutę, tyle że grałem głównie z 3-4 przeciwnikami.

Dłuższy czas oczekiwania wynikał z tego że domyślnie gra była ustawiona na śledzenie ruchu przeciwników po odkryciu mapy, po wyłączeniu tej opcji czas oczekiwania drastycznie się skracał.

http://www.edukateria.pl/praca/rozwoj-g … uterowych/