Sposoby na Cichszy wentylator od procesora graficznego?

(StylowyChłopaczek) #1

Witam ponownie, Tym razem chodzi mi trochę o grafike.

Otóz jak każdy wie, Grafika potrzebuje wentylatora który chłodzi rdzeń...Ale ie w tym problem , lecz w tym jak on głośno pracuje...Na prawde strasznie, Cały komputer jest czyszczony, karta podkręcana.!

Karta:Gf 7100Gs (TurboCache512MB)

Temperatury w Idle"45-48*C

Stress:53-56*C

Zdarza się ze przekroczy 60 ale to zadkość,

Jak wyciszyć wentylator?

Macie pomysły?

Bo jak włącze Pc bez włączonego wentylatora od grafiki , ledwo go słychać.

Słucham waszych propozycji.

(Piter9713) #2

Zmień chłodzenie. Np. na AC Accelero S2, plus jakiś 120mm wentylator i będzie cicho sza :-). Możesz go też nasmarować, ale w przypadku tych małych, fabrycznych suszarek da to marny efekt.

(StylowyChłopaczek) #3

120mn mam zamontowac na Karcie czy z boku komputera? . bo mam jede wentylator ale to chyba.. 90 lub 100 nie wiem , na zasilacz, tylko musze zlutować kabelki. ;d

(Piter9713) #4

Na karcie, zamiast tego co masz.

(StylowyChłopaczek) #5

Nie sądze by wentyl 120 m wszedł mi na karte a tym bardziej na radiator :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ona jest mała..Strasznie. :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Piter9713) #6

Najlepiej jest zakupić Accelero S2 i założyć na to 120mm wentylator.

(StylowyChłopaczek) #7

Jest cos tańszego?

(Piter9713) #8

Coś mi mówi, że nic tańszego nie znajdziesz oprócz takich małych pyrdków, co się może na GeForce 2 nadają...

(system) #9

Wg mnie nie opłaca się inwestować w tą kartę niczego :lol:

Te chłodzenie jest warte więcej niż karta

Daj zdjęcie tej karty... być może da się zdjąć wiatrak i założyć zwykły za 15 zł

(Piter9713) #10

Ta karta jest pasywnie chłodzona (patrząc po zdjęciach z internetu), na ten radiator można założyć chyba max. 60tkę :).

-- Dodane 22.09.2012 (So) 9:09 --

Ja u siebie mam przykręconego (do fabrycznego radiatora) na siłę 80 milimetrowca, trochę wystaje poza radiator ale przy okazji chłodzi pamięci i sekcję zasilania :lol: . Bardzo cicho jest, a temperatura nie przekracza 47 stopni w stresie :smiley: .

(StylowyChłopaczek) #11

Oto zdjęcia karty graficznej:

Przód:http://imageshack.us/photo/my-images/515/dsc00472q.jpg/

Tył:http://imageshack.us/f/441/dsc00473vq.jpg/

(system) #12

Odkręcisz wiatraczek i zmierz jaki maxymalnie wejdzie tam wiatrak, taki jak do obudowy... kupisz za ok 15 zł i wstawisz na jego miejsce

(StylowyChłopaczek) #13

65nm wejdzie Czyli zakupić 65nm i będzie cisza? :wink:

(Gural7) #14

Kup nową kartę typu GT 520 albo GT 610 na pasywie .Dodatkowo możesz zwrócić na kartę wentylator by nawiewał na kartę

(falcon89) #15

Jakiej wielkości jest fabryczny wiatrak? Większego nie wsadzisz na kartę bo wiatrak musi się zmieścić pomiędzy mocowanie radiatora (te dwa białe kołki).

(StylowyChłopaczek) #16

60nm, Wiem Co te "2 kółka" . :smiley:

Jak mi dasz na tą karte, to kupie. :stuck_out_tongue_winking_eye:

-- Dodane 24.11.2012 (So) 21:25 --

65mn .