Sposoby na Cichszy wentylator od procesora graficznego?

Witam ponownie, Tym razem chodzi mi trochę o grafike.

Otóz jak każdy wie, Grafika potrzebuje wentylatora który chłodzi rdzeń…Ale ie w tym problem , lecz w tym jak on głośno pracuje…Na prawde strasznie, Cały komputer jest czyszczony, karta podkręcana.!

Karta:Gf 7100Gs (TurboCache512MB)

Temperatury w Idle"45-48*C

Stress:53-56*C

Zdarza się ze przekroczy 60 ale to zadkość,

Jak wyciszyć wentylator?

Macie pomysły?

Bo jak włącze Pc bez włączonego wentylatora od grafiki , ledwo go słychać.

Słucham waszych propozycji.

Zmień chłodzenie. Np. na AC Accelero S2, plus jakiś 120mm wentylator i będzie cicho sza :-). Możesz go też nasmarować, ale w przypadku tych małych, fabrycznych suszarek da to marny efekt.

120mn mam zamontowac na Karcie czy z boku komputera? . bo mam jede wentylator ale to chyba… 90 lub 100 nie wiem , na zasilacz, tylko musze zlutować kabelki. ;d

Na karcie, zamiast tego co masz.

Nie sądze by wentyl 120 m wszedł mi na karte a tym bardziej na radiator :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ona jest mała…Strasznie. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najlepiej jest zakupić Accelero S2 i założyć na to 120mm wentylator.

Jest cos tańszego?

Coś mi mówi, że nic tańszego nie znajdziesz oprócz takich małych pyrdków, co się może na GeForce 2 nadają…

Wg mnie nie opłaca się inwestować w tą kartę niczego :lol:

Te chłodzenie jest warte więcej niż karta

Daj zdjęcie tej karty… być może da się zdjąć wiatrak i założyć zwykły za 15 zł

Ta karta jest pasywnie chłodzona (patrząc po zdjęciach z internetu), na ten radiator można założyć chyba max. 60tkę :).

Dodane 22.09.2012 (So) 9:09

Ja u siebie mam przykręconego (do fabrycznego radiatora) na siłę 80 milimetrowca, trochę wystaje poza radiator ale przy okazji chłodzi pamięci i sekcję zasilania :lol: . Bardzo cicho jest, a temperatura nie przekracza 47 stopni w stresie :smiley: .

Oto zdjęcia karty graficznej:

Przód:http://imageshack.us/photo/my-images/515/dsc00472q.jpg/

Tył:http://imageshack.us/f/441/dsc00473vq.jpg/

Odkręcisz wiatraczek i zmierz jaki maxymalnie wejdzie tam wiatrak, taki jak do obudowy… kupisz za ok 15 zł i wstawisz na jego miejsce

65nm wejdzie Czyli zakupić 65nm i będzie cisza? :wink:

Kup nową kartę typu GT 520 albo GT 610 na pasywie .Dodatkowo możesz zwrócić na kartę wentylator by nawiewał na kartę

Jakiej wielkości jest fabryczny wiatrak? Większego nie wsadzisz na kartę bo wiatrak musi się zmieścić pomiędzy mocowanie radiatora (te dwa białe kołki).

60nm, Wiem Co te “2 kółka” . :smiley:

Jak mi dasz na tą karte, to kupie. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 24.11.2012 (So) 21:25

65mn .