Sposoby na grzanie się laptopa

hej, nie wiem czy to istotne jakilaptop posiadam, ale mam samsung ativ book 5(bodajże 5), laptop posiadam chyba ze 2-3 lata o jakiegoś czasu troche mocniej mi się grzeje głównie w tym miejscu: na środku- pod ekranem- nad przyciskami F7-F12. Używam podkłądki chłodzącej - wiele nie daje chyba ale no używam. Dziś się już wkurzyłem bo wczoraj był mocno gorący i rozkręciłem, był zakurzony po takim czasie, przeczyściłem go ile mogłem, jest lepiej ale czy da rade jakoś jeszcze go schłodzić? w pozostałych miejscach jest OK tylko w wnad tymi przyciskami grzeje

Skoro go rozkręciłeś to powiedz co w tym miejscu się znajduje? Jaki komponent komputera?

Skoro już go rozkręciłeś, to czy radiator był zapchany kurzem?

Odkurzyłeś wszystko?

Może trzeba sprawdzić pastę termoprzewodzącą na procesorze i karcie graficznej…

ZDJĘCIE< ja się aż tak dobrze nie znam na sprzęcie, więc zamieszczam zdjęcie Z GOOGLI, u mnie chyba wszystko wygląda tak samo o zdjęciu klapy. A więc grzeje się w miejscu tych miedzianych przewodów(?) - nad tym wiatraczkiem który jest po prawej stronie. Radiator to chyba są te wiatraczki tak? były tak samo tylko troche okurzone jak i reszta.

  • Co o tym sądzicie?  / PS. jeśli coś mam sprawdzać/zrobić to mi proszę wytłumaczcie bądź zaznaczcie na zdj która część.

To że grzeje się  w okolicach tych miedzianych przewodów  to naturalne  - to zą właśnie tzw heatpipe  czyli coś  co ma za zadanie  “przenieść”  ciepło wydzielone przez  procesor i kartę graficzną  do radiatora. Tylko jak wyglada sytuacja u ciebie? Piszesz że  odkurzyłeś  ale  czy ściagałeś  układ chłodzenia  i porządnie wyczyściłeś  radiator? Zdejmowałeś  wiatraki i je  wyczyściłeś ? Żeby to zrobić porządnie   odkręcasz wskazne śrubki i OSTROŻNIE zdejmujesz cały element ,  szczególnie uważnie  czyścisz  obszar zakreślony na  czerwono.  Po zdjęciu wymieniasz pastę  termoprzewodzącą  na  elementach ktore  znajdują się w  okolicach narysowanych przezemnie  zielonych prostokątów  - na  paście  nie oszczędzaj kup przynajmniej coś  klasy Arctic MX-2