Sposoby na podkręcanie procesora AMD Phenom II Quad Core X4

Witam chciałbym sie dowiedzieć jak można podkręcić procesor (pierwszy raz będę wgl coś podkręcał) oraz czy ta karte graficzna da sie tez podkręcić i czy wgl jest sens bo podobno po podkręceniu jest głośna a ja cenie sobie cisze.

Mój sprzęt:

CPU:AMD Phenom II Quad Core X4 955

Chłodzenie:Zalman CNPS10X Performa

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

MOBO: Asrock 880GMH/U3S3 AMD 880G Socket AM3+

GPU: Asus ATI Radeon HD6850 DirectCu ver.2 1GB DDR5/256bit

PSU: XFX Core 550W

Najpierw podaj temperatury w spoczynku i w stresie (prime95).

The Antix , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy procesor jest w wersji Black Edition?

Jeśli tak to można go łatwo podkręcić dzięki odblokowanemu mnożnikowi.

Raczej tak, choć w 100% nie jestem pewny.

A co jeszcze powiecie o karcie grafiki?

Karta dobra, jak Ci starcza do gier, to używaj jej dalej.

Starcza ale w niektórych juz grach o wysokich ustawieniach mogę pomarzyć tak wiec chciałbym sie zapytać czy podkręcanie cos da.

Cos napewno (zależy od danej gry) http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/A … -4129.html

Tylko nie szale za bardzo, pamięci i sekcja zasilania karty nie mają radiatorów (są słabiej chłodzone).

Hej mam jeszcze dwa pytania.

Czy 30 min testu w OCCT wystarczy aby ocenić czy procek działa stabilne po oc?

Oraz jak odblokować możliwość zmiany napięcia na tej karacie bo np w msi afterburner nie da rady chociaż mam zaznaczone odpowiednie opcje w ustawieniach.

Daj mu na teście CPU czas 1h, ale nawet jak tu przejdzie poprawnie zagraj w wymagającą grę i to będzie prawdziwy jego test.

Poczytaj

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R … -4310.html

Witam próbuje uzyskać stabilne 4.0, dałem już napięcie 1,5 (czyli juz max) ale po 10 min testu w occt wywala blue, da sie cos zrobic aby uzyskac stabilne 4.0?

Dodam że podkręcałem samym mnożnikiem.

Każdy CPU kręci się inaczej, zobacz jak to inni robią, poczytaj w necie.

Uważaj na temperaturę CPU.