Spotify, Deezer i WiMP który wybrać?

Witam,

Chciałem się Was poradzić odnośnie wyboru jednej z tych trzech usług. Jeżeli nie kojarzycie tych usług to poniżej zamierzam, któtki opis:

Obiektem wspomnianej cyfrowej rewolucji jest nowa fala muzycznych usług, które proponują użytkownikowi prosty układ: zapłać nam miesięczny abonament w cenie tańszej niż jedna płyta CD, a my damy ci dostęp do wielomilionowej bazy utworów, których będziesz mógł słuchać beż żadnych ograniczeń, na komputerze, smartfonie i tablecie. Doprawdy, trudno jest się tej propozycji oprzeć.

źródło: komputerswiat.pl

Po więcej informacji zapraszam tutaj:

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- … yczne.aspx

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spotify … 57613.html

http://www.deezer.com/pl/

http://www.spotify.com/pl/

http://www.wimp.pl/wweb/index/

Osobiście uważam, że Spotify. Posiada największą bazę muzyki, do tego ich program na desktop jest w porządku, androidowy również. W fazie rozwojowej jest również odtwarzacz www. To co mnie boli to ilość polskiej muzyki - jest znikoma. Nie ma np. płyt Lady Pank za wiele. O Perfectcie nie wspominając już.

Deezer nadrabia braki Spotify, bo ma o wiele więcej polskiej muzyki. Jednak ma mniej zagranicznej.

WiMP to wg mnie w ogóle jakieś nieporozumienie jest (nie ma nic co siadłoby w moje gusta).

Pokrótce opisałem swój wybór na blogu http://blog.keepmind.eu/streaming-muzyk … otify.html

Przeglądnąłem Spotify i WiMP, bo Deezera odrzuciłem z miejsca.

Z tych dwóch wybrałem Spotify. Jego baza muzyki ma prawie wszystko to czego słucham w odróżnieniu do WiMP. Aplikacja jest ładniejsza, przejrzyściejsza i zużywa mniej zasobów komputera. Ma kilka bugów ale jak na start to OK.

Polecam każdemu xD

Czy był by ktoś tak uprzejmy i porównał również ceny tych usług?

Dla mnie liczy się również kwestia jakości utworów. Obecnie posiadam WIMP’a Premium ale jakość mnie nie zachwyca… Chętnie zmienił bym na coś lepszego o ile cena nie jest zbyt wygórowana. Dość istotną rzeczą dla mnie była by również możliwość słuchania muzyki z jednego konta na co najmniej 2 platformach. Nie muszą być to te same platformy jednak chciał bym żeby np. żona w domu mogła słuchać muzyki z komputera natomiast ja wracając z pracy w tym samym czasie chciał bym odtwarzać sobie muzykę na Androidzie. WIMP na to nie pozwala ponieważ wylogowuje już zalogowane urządzenie w momencie logowania kolejnego. Rozumiem, że po części jest to kwestia związana z tym żeby nie dzielić się z grupą ludzi jednym kontem jednak taka opcja w moim przypadku jest prawie niezbędna. Nie wyobrażam sobie żebym musiał kupić 2 konta jedno dla żony do słuchania muzyki w domu a drugie dla siebie do słuchania z telefonu. Rozumiem, że na zachodzie gdzie zarobki wyglądają nieco inaczej podejście pewnie się sprawdza, jednak polskie realia są trochę inne…

@ysiak - Ceny są wszędzie takie same. Rozwiązaniem twojego problemu mogłoby być zakupienie droższej wersji abonamentu za 19.99zł z możliwością słuchania muzyki offline. Jednakże to tylko mój pomysł, nie wiem czy będzie to działało tak jak ty chcesz.

Co do jakości muzyki to WiMP rozpoczął polepszanie jakości z AAC+ 256 do AAC 320. Czyli tyle ile oferuje konkurencja.

Polecam przetestować Spotify z darmowym abonamentem przez miesiąc (ALE MUSISZ PAMIĘTAĆ BY WYŁĄCZYĆ TEN ABONAMENT PRZED KOŃCEM MIESIĄCA, inaczej naliczą Ci za kolejny miesiąc) pozwoli Ci to sprawdzić czy jednocześnie ty i żona możecie słuchać muzyki na dwóch różnych urządzeniach.

Dzięki za odpowiedź.

Jestem na etapie testowania rozwiązań. Obecnie magluję WIMP w wersji premium. Następnie mam zamiar pobawić się Spotify (dziękuję za cenną uwagę odnośnie wyłączenia premium - nigdzie o tym nie napisali ;).

Deezer’a chyba odpuszczę bo jak czytam opinie i porównania to jakoś nie bardzo mam ochotę w ogóle się w to zagłębiać.

Czytając zaś porównania Spotify i WIMP’a nadal będę miał problem z wyborem ponieważ WIMP nie działa na Linuxie a Spotify podobno bardzo słabo działa na Androidzie. Zapewne od chwili ukazania się wpisów które czytałem wyszły już nowsze wersje, ale to już będę musiał sprawdzić sam.

Osobiście brakuje mi w WIMP’ie (zarówno wersja PC i Android) equalizera. Nie wiem czy ma go Spotify. Brakuje mi również opcji ustawienia ładowania kolejnego kawałka w chwili gdy leci jeszcze poprzedni. Zakładając, że słucham z telefonu (za pośrednictwem połączenia GSM) piosenki która buforuje się w całości w momencie rozpoczęcia słuchania to uważam, że powinna zacząć buforować się kolejna piosenka na liście w momencie kiedy do końca obecnej zostało około 20%. Przy takim rozwiązaniu muzyka mogła by przechodzić płynnie a i problem ze zrywaniem połączenia przy przeskakiwaniu między nadajnikami nie był by tak dotkliwy. Po za tym na razie same plusy.

Czy WIMP ma opcję odtwarzania z jakiś amplitunerów? Znalazłem wczoraj modele Onkyo które wspierają Spotify i szczerze zastanawiam się nad wymianą mojej Yamahy na jeden z takich Onkyo’wskich. Niestety nic nie znalazłem na temat takiego rozwiązania dla WIMP’a co z kolei znowu idzie na + dla Spotify.

Aplikacja na androida Spotify jest ok. Chwalę sobie :).

Co do equalizera, na pewno ma go Deezer. W przypadku spotify - możliwe, że jakaś aplikacja to posiada. Sam nie znalazłem takiej funkcjonalności.

Ja tak samo nie znalazłem equalizera w Spotify przynajmniej w wersji na PC, nie wiem jak na androidzie, bo nie testowałem. Co do Spotify to wiem, że pracują nad aplikacją webową więc będzie posiadał tą samą funkcjonalność co Deezer. Co do aplikacji na androida to ja właśnie słyszałem, że ma najlepszą z całej trójki (Deezer, WiMP i Spotify). Stabilna i przejrzysta. Co do amplitunerów to nie bardzo jestem w temacie, bo nie korzystam z tych rozwiązań ale wiem , że WiMP działa z odtwarzaczami sieciowymi Sonos.

Taka mała uwaga na koniec. Osobiście w swojej decyzji o wyborze odpowiedniej platformy uwzględniłbym posiadanego operatora komórkowego (jeżeli tak ja ty ktoś słucha muzyki na telefonie). WiMP współpracuje z Playem dzięki czemu nie płacisz za internet zużyty na strumieniowanie muzyki do telefonu, do tego kwotę abonamentu możesz doliczyć do rachunku za telefon. Muzo współpracuję z Plusem ale według mnie mają najuboższą ofertę. Deezer współpracuję z Orange a Spotify nie współpracuje na razie z nikim ale to pewnie kwestia czasu. Oczywistym operatorem byłby T-Mobile, ponieważ Spotify współpracuje z nim poza granicami Polski.

Ciekawe jest to co piszesz o WIMP’ie i PLAY ponieważ mam Play a transfer z WIMP’a zabiera mi transfer miesięczny. Chociaż przypuszczam, że należy wykupić konkretną opcję abonamentową aby tak nie było. Z tego co widziałem ilość danych jaką zużywam miesięcznie nie jest jakąś mega dużą ilością (słucham muzyki głownie w drodze do i z pracy) tak więc brak zużywania transferu ma dla mnie marginalne znaczenie - chyba, że będę mógł wziąć dzięki temu mniejszy abonament bo transfer z WIMP’a będzie za friko. Niedługo kończy mi się umowa więc pogadam z Play a z drugiej strony uwiązało by mnie to z WIMP’em a nie zdecydowałem czy tego właśnie chcę :slight_smile: Nadal chciał bym dać szansę Soptify (jeszcze nie testowałem). Opcja płacenia wraz z abonamentem może być ciekawa ale jedynie w przypadku gdy co miesiąc sam muszę kliknąć żeby uruchomić taką usługę. Jeśli miało by to być podpisanie cyrografu na czas umowy to słaba opcja. :slight_smile:

To nie jest tak.

WiMP w play dostępny jest jako usługa a nie część zobowiązania. Niestety możesz wybrać tylko tą najdroższą, pełną wersję za 19,99zł a aktywować ją możesz poprzez play24 (wchodząc na https://24.play.pl i logując się na swoje konto) następnie z zakładce usługi > usługi dodatkowe masz możliwość jej aktywowania lub poprzez biuro obsługi klienta. Po jej uruchomieniu twój transfer powinien pozostać nie naruszony.

Ja osobiście posiadam telefon w sieci Play i używam Spotify i nie zamierzam zmieniać ani mojego operatora ni mojej platformy tylko po to by zyskać coś z jednego kosztem drugiego. T-Mobile mnie nie odpowiada tak samo jak WiMP.

P.S. Gdy już uruchomisz usługę WiMP to będzie ona automatycznie przedłużana na kolejny miesiąc więc jeżeli będziesz chciał ją wyłączyć musisz to zrobić przed upływem danego miesiąca inaczej koszta zostaną naliczone.

Powinieneś podjąć decyzję przed podpisaniem umowy i wybrać opcję, która najlepiej pasuje tobie. Jeżeli wolisz WiMP a nie potrzebujesz dużego pakietu internetu powinieneś wziąć mniejszy abonament i wykupić usługę. Jeżeli będziesz wolał Spotify a nie zależy Ci na operatorze to może się wstrzymaj do czasu nawiązania współpracy Spotify z T-Mobile i tam dobierz abonament. Jeżeli natomiast wolisz Play i Spotify to wybierz umowę z większą ilością transferu, lub z mniejszą jeżeli zamierzasz ściągać kawałki w trybie offline np: poprzez Wi-Fi w domu.

Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :smiley:

Spotify na androida ma jednak equalizer

http://dl.keepmind.eu/aHIRN.png

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Na pewno w dobie rosnącej popularności takich serwisów ktoś skorzysta z naszych przemyśleń. Na chwilę obecną nadal zostaje przy testowaniu WIMP’a (dostałem darmowe konto premium na czas bliżej nieokreślony) jednak jeśli miał bym wybierać płacąc za taką usługę to po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw w tym momencie wybrał bym Spotify.