Spotify nowa rejestracja z Apple ID

Dziś po aktualizacji Spotify w iPhone Xs na najnowszym iOS wylogowało mnie z konta i po tym pokazała mi sie opcja zarejestrowania nowego konta z wykorzystaniem Apple ID - “Kontynuuj z Apple”. Jak to działa i jak zalogować się w aplikacji na macOS potem tym Apple ID? Czy warto w to się bawić czy pozostać przy zwykłym logowaniu e-mail’em?

Mnie się wydawało że Apple ID to może być dowolny e-mail…

1 polubienie

Nie rozumiem o czym piszesz…

Że np. moim Apple ID jest “adres” e-mail założony na serwerach polskiej :poland: Interii a nie np. Nick czy jakieś dziwne ID z bazy danych Apple (np. 10 cyfrowa liczba).

OK, ale jeżeli założe konto w Spotify stosując Apple ID gdzie mogę wybrac ukryj mój adres e-mail to chcąc się zalogowac na macOS do Spotify gdzie nie ma opcji kontynuuj z Apple IEd przy rejestracji czy w ogóle do logowania wpisuje adres e-mail użyty w Apple ID czyli z serwisu int.pl Czyli interia bez spamu i reklam.

To inaczej.
Jak działa logowanie do jakiejś usługi innej firmy przez Apple ID? Tak samo jak wprzypsdku logowania się gdzieś kontem Google czy to utworzone do @gmail czy np @interia.pk?

Widzę, że z tym logowaniem do usług firm trzecich przez Apple ID nikt nic nie wie tutaj i nie uzyskam odpowiedzi. Szkoda :frowning:

Nie wiem co ty tam porobiłeś. Też dzisiaj aktualizowałem i nic mi nie wylogowało. Zaloguj się na stare konto po prostu i tyle. A z logowaniem przez apple id jest tak jak @krystian3w pisał.

Tak, ale może np chciał bym założyć nowe konto na Spotify i mieć znowu za darmo miesiąc. Wybierając kontynuuj z Apple, pokazuje mi następnie opcje pokazuj adres e-mail lub ukryj mój adres e-mail. Apple ID jak pisałem wczesniej utworzone do konta e-mail w serwisie int.pl.

Mając kiedyś wcześniej konto na Google tez do maila z serwisu int.pl nigdy takie cos mi nie wyskakiwało nawet logując sie kontem Google do dobreprogramy.pl Dlatego pytam o co w tym chodzi bo w Apple pomocy cięzko coś o tym znaleźć. Poza tym jak na telefonie zarejestruję się przez Apple ID to jak się zalogowac potem do Spotify na komputerze z Windows czy macOs?

Nie uzyskałem na te pytania tutaj odpowiedzi tylko mnie zbywacie. Na tym to forum polega, żeby zbywać ludzi??

Chyba, ze kompletnnie nie rozumiecie o co pytam bo nikt tu nie logował się do żadnych usług przez Apple ID oprócz do samego Apple.

To napiszcie, nie wiemy idź na to czy an to forum o Apple tam ci napiszą i już, a nie zbywać.