Spotify Premium i płatność przelewem Payu

Witam!
Spotify zrezygnował z możliwości zapłaty za Premium przy użyciu Przelewu jednorazowego? Poprzednio, kiedy płaciłem był przelew do wyboru, a teraz jest tylko - albo PayPal, albo karta.

Jak działa ten PayPal? Co to w ogóle jest? Gdzieś czytałem, że to taki portfel cyfrowy - przelewam pieniądze i one tam sobie są.

Ktoś z tego korzysta? Jeśli tak, to napiszcie mi co i jak. Z góry dzięki :slight_smile:

[EDIT[

No i jeszcze można było zapłacić z góry za pół roku, a teraz??

Opłaty miesięczne tylko? No masakra.

Nigdy nie rozumiałem fenomenu PayPal więc ci nie powiem, a Spotify widocznie przeszedł na taki model jak wszyscy. Podpinasz kartę i zapominasz o problemie :wink:

Fenomen PayPal jest taki, że potrafią zwrócić kasę, jeśli zakup był trefny - np. sprzedawca wysłał uszkodzony towar i zaczyna robić “pod górkę”.

Dla mnie wygodny byl przelew, bo to ja kontrolowałem kiedy płacę, a nie Spotify.
Jak działa ten PayPal?

Podpinasz do niego kartę, a potem we wszelkich płatnościach logujesz się na swoje konto PayPal i autoryzujesz płatność. Zaletą jest konieczność pamiętania tylko loginu i hasła, zamiast każdorazowego wyciągania karty z portfela i przepisywania z niej danych.

W każdej chwili możesz zrezygnować z płatności, albo zrobić tak jak ja i utworzyć w banku wirtualne karty, które uzupełniasz w pieniądze kiedy ci odpowiada :wink:

@anon67650823. Ciekawie na jakiej podstawie robią te zwroty i czy w Polsce też prowadzą taki program ochrony kupujących :wink:

Santander to ma?

Nie wnikałem, ale jak kupowałem monitor od Chińczyków, to na forum radzili, żeby wybrać płatność PayPalem. Właśnie ze względu na ochronę kupującego. Forum było polskie, a użytkownicy doświadczeni w zakupach, więc nie mam powodu aby im nie wierzyć :wink:

PayPal nie jest taki jak kiedyś. Za brak aktywności na koncie pobierają 50zł.
Zobacz też sobie w cenniku - pobierają opłaty (operacyje?) za spory/reklamacje.

@blumberplumber Wciąż można kupować premium kodami z kuponów zakupionymi w np. markecie.

Populistyczno-demagogiczna histeria, czy tylko prymitywna konfabulacja?

PayPal:
Data wejścia w życie: 16 grudnia 2020 r
Jeśli Twoje konto PayPal pozostanie nieaktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy, możemy naliczyć roczną opłatę za brak aktywności.
Brak aktywności oznacza nielogowanie się na konto PayPal lub nieużywanie konta PayPal do wysyłania, otrzymywania lub wypłacania pieniędzy.

Spotify, tak jak i Apple Music, z którego korzystam oferuje opcję pre-paid. O ile Apple Music niestety trzeba kupić w sklepie, o tyle doładowanie Spotify możesz kupić online.

Podobno ma.