Spowiedź św. przez skype?

Wpadłem na pomysł stworzenia katolickiego wortalu (oczywiście po konsultacjach z jakimś duchownym), na którym to byłyby ogólne wiadomości ze świata, wydarzenia świata chrześcijańskiego, pewnie jakieś modlitwy, katolicki czat i … . Właśnie mam pomysł, aby stworzyć login dla skype, na którym “zasiadałby” duchowny jak w normalnym konfesjonale. Nie musiała by być to zaraz spowiedź, ale zwykła rozmowa z człowiekiem duchownym. Jak wiemy człowiek ma coraz mniej czasu nawet dla rodziny…

I tutaj kieruję do was pytanie - proszę, abyście odpowiedzieli w ankiecie i w komentarzu uzasadnili swoją decyzję.

zbyt kontrowersyjne

Więt tak…

Katolicki wortal jest oki (Chociarz jest takich masa)

Katolicki czat też, rozmowa z księdzem przez skype też oki ale ta spowiedź?

A jakby wypaliło to mopge pomóc.

Pomysł dobry, ale ten, żeby pisać o tym na tym forum już nienajlepszy. Proponuję tam napisać.

własnie o to w tym chodzi, żeby zapytać o to “zwykłych” ludzi, skierowanie byłoby to głównie do młodzieży i ludzi często korzystajacych z internetu.

Spowedź jest momntem wyciszenia i wyszczyszczenia się z grzechów. Dom jest miejscem gdzie przebywamy najczęsciej (no nieraz różnie to bywa :wink: ) i grzeszymy najczęściej. Spowedź to rodzaj modlitwy, w której należy się skupić i w ciszy i spokoju wynzać grzechy - moim zdaniem doskonały do tego jest kościół. Owszem - ludzie przykuci do łóża śmierci mogą spowiadać się w domu, ale ludzie zdrowi moga przecież iśc do kościoła. Zresztą romowy przes skype to jednak domena młodych ludzi (w jakichś 80% :wink: ) którzy jak widać chcą ułatwić sobie życie maksymalnie. Moim zdaniem nie! Cięzko iśc na 45 minut do kościoła? Pozatym aby spowiedź byłą ważna należy przyjąć komunie świętą, a o ta w domu już ciężko.

Pamiętajcie, że w ankiecie widnieje “spowiedź lub rozmowa” a to całkiem co innego, dlatego napiszcie np. “dla rozmowy - tak, dla spowiedzi - nie” lub coś w tym stylu :slight_smile:

A rozmowa to co innego… jednak i tak sądzę że lepiej romawiać w oczy.

Porozmawiać można, ale spowiedź przez skype to moim zdaniem głupi pomysł.

Wg. mnie oba pomysły są ZŁE. Dlaczego? - większość ludzi będzie sobie po prostu robiła jaja z duchownego, będą leciały bluzgi, że Rydzyk coś tam, mohery coś tam… Nie wypali

Ja jestem na nie.

I rozmowa i spowiedź to moim zdaniem nie najlepszy pomysł.

A dlaczego? Troszkę napisał o tym igorenek , a druga sprawa że nie uznaję zbytnio wszystkich księży, biskupów, arcybiskupów itd.

(ale wierzący jestem :slight_smile: ).

A dokładnie dlaczego jestem na nie nie moge Wam napisac gdyż są to tylko prywatne poglądy.

I co? I niby ksiądz ma mi go zabierać coraz więcej :shocked!:? To ja dziękuję :!:

dokładnie. katolicy powinni spowiadać się przed samym Bogiem, a nie przed panem w czarnej sukience. niezgodne z nauczeniem kościoła? ja moją wiarę opieram na Biblii, tam nic o “spowiedzi usznej” nie ma napisane.

Niezłe :mrgreen:

Możnaby jeszcze robić konsultacje z psychologiem 8)

taka spowiedź była by nieważna rozmawiałem kiedyś na ten temat z księdzem :]

Dodatkowo trzeba załatwić jakieś komputery z dostępem do Internetu.

Przykładowo osoby starsze nie mają komputerów i nie mają jak się wyspowiadać przez Skype.

Zostaje spowiedź ‘zwyczajna’. :wink:

Według mnie ,to nie wypali.

Hmmm

Co do mozliwości rozmowy z księdzem przez Skype to dlaczego nie, jeśli zaś chodzi o spowiedź no to juz chyba gorzej, bo jak mówi diegoo , taka spowiedź mogła by byc nie ważna. Poza tyn siedzenie przed kompem nie sprzyja skupieniu, niech Ci się coś zawiesi, czy coś i całe skupienie i spowiedź pójdzie w las:D

Ale pomysł z rozmową on-line mógłby byc ciekawy.

ahhh szkoda słów :mrgreen:

Już dawno przestałem zwracać uwagę na to co księża mówią.

Mówią jedno, robią drugie… gdzie ta sprawiedliwość :frowning:

na nie. Jak chcesz się wyspowiadć wioo do kościoła. Jak słusznie zauważył McDracullo spowiedź powinna być momentem wycieszenia, pewnej nostalgii - potrzeba specyficznej atmosfery, “klimatu” jaki panuje w kościele.

IMHO to trudne do zrealizowania… Pomysł istnie rydzykowy :twisted:

Jestem ateista ale to chyba nie wypali, klimacik musi byc i wogole