Spowolnienie działania Internetu

(Dawidtylman) #1

Witam! Jestem użytkownikiem systemu Windows 8.1, który wykorzystuję do gier i streamowania ich do serwisu Twitch.tv. Miesiąc temu wyjechałem na wakacje zostawiając PC bez antywirusa (przypomniałem sobie o tym właściwie po fakcie) rodzinie. Po przyjeździe Internet jest praktycznie nie do użytku. Mam 7Mbitów downloadu i 4Mbity uploadu. Przed wyjazdem byłem w stanie streamować w 720p 2500 bitrate'u. Po przyjeździe nie jestem w stanie w ogóle streamować (tj. gdy włączam przesyłanie obrazu bitrate zaczyna skakać - potrafi z 1700 kbps spaść do 300 i pomijać setki klatek co kiedyś się nie zdarzało). Przy pobieraniu Internet również zaczął zachowywać się dziwnie - podczas ściągania czegokolwiek ze Steama/Torrentów nie widać różnicy (około 800KB/s czyli tyle ile miałem mniej więcej przed wyjazdem), jednak przy użyciu przeglądarki ściąganie czegokolwiek (prędkość oscyluje w granicach 70-100KB/s), oglądanie YouTube (powyżej 480p bufforowanie trwa więcej niż filmik), oglądanie streamów (kiedyś byłem w stanie oglądać streamy z rozdziałką 1080p/60fps/3000bitrate, teraz nawet 480p sprawia problem) jest praktycznie nie możliwe. 

(drunkula) #2

Usuń programy zainstalowane przez ostatni miesiąc, poczyść foldery tymczasowe, jak nie pomoże, przywróć system do punktu sprzed wyjazdu.

(Dimatheus) #3

Hej,

Wrzuć logi według tego tematu - http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/. Może problem ma podłoże wirusowe?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dawidtylman) #4

Najmocniej przepraszam, zadzwoniłem do operatora i zostałem poinformowany, że problem leży po ich stronie. Niemniej jednak dziękuję wszystkim zainteresowanym tematem.

Pozdrawiam!