Spowolnienie kompa, po 30 min freez systemu -> reset [new]

Hej, od czasu kiedy pozwoliłem kumplowi korzystać z mojego kompa (czyli 3 dni…), ten znacznie spowolnił. Oczywiście na tekst czy coś instalował czy pobierał dostaję odpowiedź że nie. Zrobiłem sobie defragmentację, skan Avastem (wcześniej tych programów nie miałem zainstalowanych, dopiero po fakcie to zrobiłem) i nie ma zagrożeń wykrytych.

Wklejam nowe logi. Jak moderator spandaupol słusznie zauważył, miałem crakniętego office na kompie. Odinstalowałem, mam nadzieję że teraz mieszczę się w regulaminie.

http://www.wklej.org/id/792409/

http://www.wklej.org/id/792411/

Pozdro

Zakładka Health z programu HDTune. Screen poproszę.

Niestety zawartość zakładki jest pusta.

Ustawienia SATA w biosie to AHCI.

Włącz funkcję S.M.A.R.T. w Biosie i użyj innego programu. Polecam GSmartControl, sam używam.

Czytałem wcześniej o tym SMART, lecz nie mogę tego znaleźć w biosie…

UPDATE.

Z everesta

http://dl.dropbox.com/u/24151447/Everest.jpg

z GSmartControl

http://dl.dropbox.com/u/24151447/GSmartControl.jpg

Dysk może być uszkodzony, masz 6 przeniesionych sektorów. Choć nie jest to alarmująca liczba to jeżeli będzie się zwiększać będziesz musiał wymienić dysk.

Jeżeli zrobił to kumpel to sprawdź w dzienniku zdarzeń (w xp to podgląd zdarzeń) czy było coś instalowane. Dodatkowo przejrzyj punkty przywracania systemu i dowiesz się czy coś było instalowane. Szczerze to nie mam pomysłu co się dzieje.

Sprawdź czy coś się nie przegrzewa, karta, procesor bo resety i freezy mogą to sugerować. Jeżeli to nie to, zrób czysty rozruch. Odczekaj te 30min. i będziesz wiedział czy to wina systemu.