Spowolnienie komputera, dysk obciążony na 100%


(kuczatk) #1

Witam,
bardzo proszę o pomoc, jak w temacie, komputer strasznie zamula, obciążenie dysku prawie cały czas 100%.
Poniżej przesyłam logi z FRST:
Addition.txt (52,0 KB)
http://www.wklej.org/id/3217697/

Dodam jeszcze, że ADWCleaner nie wykrywa niczego złego.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


(Astor44) #2

Nie jest wykluczone, że system po prostu pobiera aktualizacje. Wejdź do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia i sprawdź pobieranie aktualizacji.


(kuczatk) #3

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie pobierały się aktualizacje.
Niemniej jednak komputer nie działa tak, jak powinien - cały czas jakoś wolno działa.
Czy możecie przejrzeć logi i doradzić cokolwiek.


(Astor44) #4

W przypadku Windows’a 10 radziłbym odinstalowanie antywirusa Avast przy pomocy tego narzędzia: https://www.dobreprogramy.pl/Avast-Clear,Program,Windows,17962.html
Należy go uruchomić i wybrać metodę usuwania w trybie awaryjnym. Po usunięciu wejść w Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Defender i tam ustawić tę usługę. Dla Windows’a 10 jest to rozwiązanie zupełnie wystarczające.
Oczywiście to , co proponuję, to alternatywa.


Mocno spowolniony, wysokie zużycie pamięci i procesora
(Longhorn2009) #5

Z tego co widzę system jest pełen dodatków producenta, tzw. crapware. Chcąc uzyskać dobry efekt należałoby wgrać czysty system, same sterowniki i niezbędne programy.
Niestety sam komputer nie należy do wydajnych, wręcz określiłbym go jako muła. Procesor może konkurować co najwyżej z 10-letnimi procesorami 2 rdzeniowymi montowanymi w tym czasie w stacjonarnych PC, dysk talerzowy też swoje dokłada. Niestety nawet wymiana na ssd w przypadku takich laptopów nie daje oczekiwanego efektu ze względu na małą przepustowość magistral. Nadal zostajemy z komputerem, dla którego instalowanie aktualizacji systemowych i płynne korzystanie z sieci czy inne podobne jednocześnie odbywające się zadania to niemałe wyzwanie.