Spowolnienie komputera, otworz dysk jako i wiele innych

A wiec, od razu chcialam powiedziec, ze problem z moim komputerem nie ogranicza sie do jednej rzeczy, dlatego wymienie wszystkie komplikacje, ktore moglam zauwazyc w przeciagu ostatniego miesiaca… A wiec zaczelo sie niewinnie, gdyz pierwsza oznake zainfekowania komputera potraktowalam Avastem, z czasem jednak na moim komputerze wirusow pojawilo sie tak duzo, ze nie potrafilam ich ogarnac (przypuszczam, ze ponad 80% wziela sie na komputerze przez przenoszenie plikow z pendrive’a) :shock: Niepokojace oznaki takie jak:

  • znaleznienie pliku C:\DOCUME~1\TOMEKD~1\USTAWI~1\Temp\dsoqq.exe i zidentyfikowanie go jako Win32:Trojan-gen ( przy czym nie potrafie go pomimo wszystkich sil usunac, a boje sie sama bawic w usuwanie plikow za pomoca combofix bez dokladnych instrukcji )

  • wyswietlanie sie informacji Otworz dysk C:\ jako … (wczesniej problem pojawil sie rowniez z dyskiem wymiennym, ktory sformatowalam i teraz dziala poprawnie)

  • dziwny plik, ktory teoretycznie powinien byc notatnikiem Start->Programy->Akcesoria i informacja ‘To nie jest plik uzytkownika’, przy czym jego zrodlo to C:\WINDOWS\system32\msswchx.exe ( udalo mi sie znalezc dzialajacy plik notatnika, jednak nadal nie wiem jak rozwiazac sprawe z podmienieniem ich i usunieciem bledu (wirusa?). swoja droga przeskanowalam msswchx.exe w dwoch skanerach online, malewarebytes i avast! i nie programy nie pokazuja infekcji.

  • uzycie procesora skaczace z 5% do 100% (przy czym wlaczony jest jedynie jeden program)

  • wieszanie sie malwarebytes’ … i ogolne wolne dzialanie komputera

  • wolne sciaganie plikow i spowolnione dzialanie internetu

To czesc moich codziennych klopotow…

Coz, powiem szczerze, ze nie mam pojecia od czego zaczac walke z wirusami! Wlasnie mam zamiar zeskanowac komputer w trakcie rozruchu (Avastem), jednak program nawet wtedy, po znalezieniu infekcji nie potrafi z czescia nic zrobic… Z racji, ze poziom moich umiejetnosci wydaje sie byc kompletnie nikly, to bardzo prosze o wszelkie instrukcje i oczywiscie o wielka cierpliwosc ;)… Mam swiadomosc, ze moj komputer to po prostu zlep wszystkich mozliwych robakow, wirusow, ale mam nadzieje, ze pomozecie mi jakos sobie z tym uporac, bez formatowania… Tak wiec, coz, jak uwazacie, od czego powinnam zaczac walke z wirusami?

Skoro piszesz w tym dziale z tego typu problemem, to należy przede wszystkim wstawić obowiązkowe w tym dziale logi.

Pokaż logi z narzędzi OTL + GMER.

Klikasz Run Scan.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator… ).

Oprócz tego przy podłączonych pendrive zaprezentuj raport ze skanowania USBFix z opcji 5.

Zawartość logów wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

OTL.Txt -> http://wklej.org/id/341151/

Extras.Txt -> http://wklej.org/id/341154/

Zgodnie z zaleceniem wklejam dwa logi (pendrive jest aktualnie sformatowany, wiec nie mam pojecia czy wklejac logi…) :slight_smile: I z gory wielkie dzieki za pomoc!