Spowolnienie komputera


(Nenol) #1

Po założeniu internetu mój komputer zaczął dużo chodzić dużo wolniej iczesto sie zawieszał. Gdy weszłem na jedną stronke tam było ostrzeżenie

że na moim komputerze jest zainstalowane oprogramowanie adware(czy coś takiego)i może ono powodować spowolnienie kompa, wiec nacisnąłem tam zeby mi przeszukał kompa i zaczął chodzić normalnie i sie nie zawieszał. A teraz znoewu chodzi mi wolno i nie wiem co jest grane.Błagam o jakies wskazówki. Pozdro.


(lazikar) #2

A skanowałeś komputer jakimś programem antyvirusowym. Możesz użyć też programu adware Se i przeskanować system. :smiley:


(Xiao19) #3

przeskanuj dysk

--X-Scan-- (szpiegi, BHQ)

http://www.spywareinfo.com/xscan.php

--GFI Trojan-- (same trojany)

http://www.windowsecurity.com/trojanscan/

--mks_vir--

http://skaner.mks.com.pl

--GeCAD (RAV)--

http://www.ravantivirus.com/scan/

zapoznaj sie z programami ponizej z linku

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=blaster


(Nenol) #4

Udało mi się usunąć problem ikomp chodzi szybko wiec jak by ktoś miał podobny problem to napisze co zrobiłem.Najpierw przeskanowałem antywirem online i okazało sie że mam jednego syfa(dziwne bo mam program antywirusowy z aktualna bazą wirusów)ale komputer dalej chodził wolno.Potem wyczyściłem rejestr ale to też nie pomogło.Następnie skorzystałem z funkci nortona "check for windows problems" i okazało sie ze było ponad 40 problemów ale po ich usunięciu dalej chodził wolno.No i potem zainstalowałem ad aware se i wyczyściłem go z robali i zaczął chodzić normalnie. Ale mam jeszcze jeden mały problemik, mianowicie czasami mi sie zawiesza podaczas minimalizacji programów. Jak ktoś wie to prosze o odpowieź. Pozdrawiam.


(Narnijka) #5

Spróbuj jeszcze zdefragmentować dysk (najlepiej diskeeper Lite) i rejestr(najlepiej Advanced System Opitimizer)


(system) #6

Zamiast leczyć komputer zapobiegaj takim sytuacjom i zamontuj sobie firewalla!!Wciśnij np. to: http://www.kerio.com


(Nenol) #7

Mam firewalla (zone alarm ) i po usunięciu robali przez ad aware se po godzinie znowu zaczął chodzić wolno i znowu musiałem usunąć robale ( było ich 4) wiec co mam robić?


(system) #8

Widocznie nie działa on poprawnie lub jest źle skonfigurowany.A spróbuj zamontować sobie Kerio Personal Firewall u mnie chodzi skutecznie.


(Nenol) #9

w Gazecie Wyborczej z 16. 09. 2004 w dodatku Katowice ukazał sie nastepujący tekst:

"Świeżo upieczony klient TP sprawił sobie najnowszy pakiet neostrady, ale program nie chciał sie zainstalowac na jego komputerze. Abonent odwiedziłwięc kilka serwisów : za kilkaset złotych powiększył w pececie pamieć, sprawdził dysk i podrasował możliwosci procesora. Kiedy dalej nie pomagało, po 4 dniach zadzwonił do konsultanta TP.

-Prosze Pana! Nie pan pierwszy ma problemy. Po prostu nasz program instalacyjny jest za obszerny, zbyt nowoczesny,zżera bez powodu za dużo pamieci i okropnie spowalnia pracę systemu. Anajważniejsze, że ten program jest w ogóle nie potrzebny! Zaraz panu powiem, jak ręcznie zainstalować sobie neostrade...


(system) #10

Ja mam neostradę i wszystko chodzi jak odrzutowiec więc nie wiem czy podany wyżej przykład jest adekwatny do Twojego problemu?Problem leży gdzieś indziej.

I jeszcze jedna bardzo ważna porada:"Nie łaź po brzydkich stronach"