Spowolnienie neostrady

Mam neostrade 512 ale od jakiegos czasu wystepuje powazne spowonlnienie transferu-prawie o polowe. Co jest tego przyczyna i jak moge to naprawic?

moje rejestry:

A sprawdź w panel.neostrada.pl czy nie przekroczyłeś swojego limitu transferu i przez to Ci nie obniżyli prędkości (jak tak to znacznie, bo do 32 kb/s)

Pobierz i zainstaluj sobie jakiś licznik transferu np. Neon, DU Meter i kontroluj przepływ danych. Dla Neo512 to chyba 7 Gb miesięcznie.

limit transferu to 15 GB a wykozystalem narazie 12. I na pewno to nie moj firewall bo jak go wylanczam to transfer jest tak samo slaby.

Prawie na pewno jest to kwestia samej Neostrady. U mnie co jakis czas też to się zdarza - strony otwierają się wolno (także mamz 512), p2p pada. Raczej nie szukaj pomocy na Infolinii Neostrady, bo nigdy nie mają nic sensownego do powiedzenia. Pozdrawiam

Niekoniecznie musi to być kwestia Neostrady, choć przyczyn takiego stanu winieneś zacząć szukać właśnie tam, pod 0800-102-102 - to oni są dostarczycielem usługi. Miałem z konsultantami Neo, swego czasu wiele do czynienia, i naprawdę uwagi ich nieraz były pomocne, choć czasem się zdarzyło, że nie mogli pomóc, być może z racji braku kompetencji w konkretnym temacie. Nagabując do skutku, problemy rozwiązywałem.

W przypadku podobnym do Twojego , po sprawdzaniu przez nich pingów , okazało się , że przyczyna tkwi w trojanie…A wtedy pozostaje dział Bezpieczeństwo i logi HijackThis…

pozdrawiam

Czy to aby nie syfek jakiś? directxclickers.exe :wink: