Spowolnienie podczas kopiowania z CD lub wypalania cd

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że podczas kiedy kopiuję dane z płyt CD/DVD , odtwarzana muzyka “zwalnia” , mam wrażenie, jakby ‘płyta się wolniej kręciła’ :wink: To samo, kiedy coś wypalam na płytkach.

Poza tym zauważam lekkie spowolnienie myszki.

W menedżerze urządzeń wykazuje zużycie RAMu - 412 MB, więc niewiele, bo bywało większe i nic się nie działo, użycie HD waha się pomiędzy 50-80 %

Połączenie nagrywarki jest starego typu (nie pamiętam nazwy, ale są to grube kable, a nie SATA) .

RAM - 3 giga DDR2 (nie ma wpływu ilość, bo i przy 1GB i przy 2GB jest to samo)

Procek AMD Athlon X2 Dual Core BE-2300, 1.9GHz

Nagrywarka: DVDRW IDE 16X (ATAPI66, 48x CD-R, 48x CD-W, 6x DVD-R, 6x DVD-W, 2MB Cache)

Czy to znak, że najwyższy czas zmienić nagrywarkę ?

Jak masz system operacyjny?

Sprawdź, czy napęd nie przestawił się w tryb PIO (w menedżerze urządzeń-> sprawdzasz w kontrolerach IDE, w kanale do którego jest podpięty napęd). Ponadto może to jest tylko problem z nowszymi krążkami, więc przyda się aktualizacja firmwaru nagrywarki: viewtopic.php?f=7&t=224723

Zdefragmentuj dysk twardy.

Windows XP ze wszystkimi dodatkami , z dodatkiem SP3…

W menedżerze w IDE nie ma nic, co by było związane z PIO.

A firmware’u sobie poszukam, zupełnie o tym nie pomyślałam :wink:

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 22:30 został dopisany post przez kahlan88

Sorry za dociekliwość :wink: Alee… po co mam defragmentować dysk twardy? Tak tylko pytam, bo nie widzę związku między jednym a drugim. Dzięki za linka

Z dysku odczytuje dane do nagrania, musi też je gdzieś zapisać przed nagraniem, Masz też problem z kopiowaniem płyt (tak zrozumiałem), więc tutaj wiele pofragmentowanych plików, wymusza spowolnienie dysku (głowica musi częściej skakać po dysku).

Co do Pio:

w menedżerze urządzeń->kontrolery ide/atapi->w danym kanale, dajesz PPM -> właściwości->ustawienia zaawansowane. Sprawdź tryb transferu (DMA jest ok)

Firmware był i jest up to date, mam najnowszą wersję.

Pio było, ale przestawiłam

Dysk zdefragmentowany, wyczyszczona pamięć podręczna, cookies, wszystkie tymczasowe pliki i tak dalej.

A komp nadal spowalnia ;/

PS: nie mam problemu z kopiowaniem, tylko ze spowolnieniem komputera podczas kopiowania, nagrywania i tak dalej… Tak jakby napęd spowalniał cały komputer.

Podaj markę i moc zasilacza.(możesz podać napięcia-> Everest).

Nie bardzo umiem się posługiwać tym Everest, ale znalazłam

Właściwości opcji zasilania

Bieżące źródło zasilania Prąd sieciowy

Stan baterii Brak baterii

Pełny okres życia baterii Nieznane

Pozostały okres życia baterii Nieznane

Zasilacz mam kupowany w sklepie to jego dane: 400W SILVERPOWER SP-400P1B PSU ATX 12V.

c2f36b48f0046494med.jpg

Zasilacz nieciekawy. Daj zrzut z everesta (komputer->czujnik).

95d290ece02c9fcf.jpg

Temperatura i napięcia raczej w normie.MAsz możliwość pożyczenia od kogoś lepszego zasilacza i wypróbowania kompa na nim?(u mnie komp spowalniał przez codegena 300W :x )

Nie za bardzo, ale może mi się uda od kogoś zapożyczyć na jeden dzień.