Spowolnienie pracy komputera/ zawieszenie podczas korzystania z internetu

Witam, zauważyłem na komputerze (laptopie) mojej drugiej połówki problem z użytkowaniem internetu w każdej postaci. Po chwili korzystania z sieci komputer albo bardzo zwalnia, albo zatrzymuje się zupełnie wydając przy tym zapętlony piszczący dźwięk jeśli takowy był w momencie zacięcia odtwarzany, po ok 1-5 min wraca do normalnego stanu aby po paru chwilach znów się zawiesić. 

Dzieje się tak od momentu przeprowadzki i korzystania z mieszkaniowego rutera od zagranicznego dostawcy (anglia). W momencie zawieszenia wydaje mi się że mój komputer również zwalnia, ale nie dzieje się nic więcej. Pozostali domownicy nie mają podobnego problemu.

Sterowniki są zaktualizowane. Przeskanowany dostępnym programem antywirusowym Avast. Wyczyszczony CC cleaner i Anty- Maleware. Sprzęt :

Model : Packard bell Easynote

Grafika : NvIda GeForce G210m

K. Sieciowa : Atheros AR5B93 Wireless Nerwork Adapter

                     Broadcom NetLine Tm Gigabit ethernet

Procesor : Pentium ® Ducal- core cpu T4300 2.10 GHz

Laptop nie ma podobnych objawów nawet przy wysokim obciążeniu bez używania internetu. Dzieje się tak tylko przy oglądaniu filmów online, yt, grach online, odtwarzaniu muzyki oraz przeglądaniu stron (przy tym rzadziej).

Czy może mi ktoś pomóc, na obczyźnie nie chciałbym wydawać dużo pieniędzy na serwis… Pozdrawiam i dziękuję.

podstawowa czynność jaka mi się nasuwa po przeczytaniu Twego tematu to sprawdzenie temperatury podzespołów przy pomocy chociażby: OCCT

możliwe że podzespoły się przegrzewają stąd efekt spowolnienia dziania sprzętu/systemu