Spowolnienie pracy komputera

W czwartek podczas użytkowania komputera, nagle jego wydajność spadła praktycznie do zera z niewiadomego powodu,tak nagle. Dzisiaj wygląda to tak, że komputer działa, coś sobie kliknę czy otworzę nagle dostaje totalną zmułę na 5 minut (kursor działa, czasami mogę nawet przełączyć pomiędzy okienkami, ale nie zawsze) po czym wraca do normy na 2 minuty i tak od nowa. Sprawdzone zostały raporty OTL i nie ma żadnej infekcji. Poradzono mi, żebym zrobił screen’a z HD Tune z zakładki Health. Oto on:

post-245590-0-73728900-1396716842_thumb.

 

Powiedzcie proszę co się stało i co robić.

Sprawdź czy nie  masz wirusa dumprep -0   Wpisz msconfig i w zakładce uruchamianie czy niema wpisu dumprep -0.

Mam tylko to:

Parametr-C7- UltraDMA CRC Error Count- Liczba błędów transferu danych w trybie UltraDMA.

I po wymianie kabla sygnałowego dysku wartość C7 ma być stała i się nie zwiększać,wtedy jest OK. To zrób w pierwszej kolejności.

Wymieniłem kabel na ten z napędu DVD i teraz jest tak:

Ma się wartość C7 nie zwiększać i wtedy jest OK - niestety komunikat i ilość błędów zostanie.

wartość się nie zwiększa i komputer chodzi normalnie. Problem wygląda na rozwiązany. Dziękuję. Temat do zamknięcia.