Spowolnienie pracy lapa, bez zacinania

Witam,

O laptopie: [Win7 ultimate x64, na tej instalce działał 9 miechów bez zarzutów, defragmentacja dysku 1-2 razy w miesiącu] informacje techniczne myślę że są zbędne.

Problem powstał 2 dni temu, zostawiłem lapa na parę minut wracam, ‘brak odpowiedzi’ od każdego programu, szybki reset też nie do końca pomógł. Najpierw napis “Trwa uruchamianie systemu windows” w tym samym momencie powinny wlecieć te 4 lampki (animacja) i utworzyć logo windowsa, czekałem na to 2 minuty. łącznie po 10minutach byłem zalogowany, pierwsze co odpaliłem “Resource Monitor” co ciekawe wszystko w normie przy nadal zamulającym lapie. Odpalenie jednego programu zajmowało po ~2minuty. odrazu wziąłem się za defragmentacje, szukanie wirusów, sprawdzenie rejestru oraz poprawność plików windows, po godzinie byłem mniejwięcej w połowie, dopiero ukończona analiza dysków wykazała zaledwie 1% fragmentacji na D. antywirus szukał dalej, pliki się zgadzały, rejestr też ok. Wracając po kolejnej godzinie wirusów 0. a komp śmigał tak jak gdyby nic się nie stało. Na następny dzień to samo. Zrobiłem formata, były lekkie ścinki w pracy programów wieczorem padł totalnie. zaraz spróbuję go włączyć co zajmie mi pewnie z 20minut. Na komunikat o wyborze trybu awaryjnego czekałem 2min. Myślę że dysk padł. Jakieś sugestie?

Edit: Myślę że warto dodać: gdy programy się wczytywały [brak odpowiedzi] system się nie wieszał, wyglądało to jak problem z odczytem danych. Nawet windowsowy podgląd obrazów wczytywał mi jpg’a minutę

Edit2: Próbowałem uruchomić tryb awaryjny, przy ładowaniu sterowników zawiesił się na CLASSPNP.sys i nie rusza dalej :confused:

Skoro uważasz za winowajcę dysk twardy to użyj programu hd tune, przeskanuj go gruntownie i zobacz czy nie masz bad sectorów, może to być uszkodzona pamięć, użyj programu memtest x64 i po przejściu testów zobacz jaki będzie rezultat. Ale zanim wykonasz te wszystkie kroki pokaż logi OTL i Extras wg instrukcji tutaj, ewentualnie użyj dr.web Cure it i sprawdź szybkim skanowaniem czy nie masz infekcji. Powodzenia. Czekam na odpowiedź

Dzięki za odpowiedź, chętnie bym wykonał te testy ale nie mogę uruchomić systemu, nawet nie daje rady sformatować. korzystając z innego laptopa oraz przejściówki SATA to USB przeprowadziłem test HD Tune’m. brak bad sectorów jednak benchmark mnie niepokoi, czy może to być wina przejściówki?

LINK: http://imgur.com/a/f1PSb

Próbuję formatować+ nowa instalka windy, mam nadzieję że da radę chociaż testy zrobić

Co do RAM’u, przełożyłem kość z dobrego lapka, tamten zachowuje się bez zmian. instalacja windowsa staje na Rozpakowywaniu plików (0%) więc wątpie czy to jest to

To może być dysk, spróbuj podmienić też dysk twardy i spróbuj na innym

Test sprzętu, zwłaszcza dysku poprzez MHDD, pozdrawiam

Jeszcze jutro spróbuje mój dysk wsadzić do drugiego lapa, i na nim zainstalować windowsa, aktualnie na moim lapie wygląda to tak, że wszystko stoi na 0%. Kiedy będę już pewny o co chodzi napiszę na forum żeby inni z tym problemem wiedzieli co może być przyczyną

Dodane 06.09.2012 (Cz) 12:50

dysk nie działa na żadnym sprzęcie, nawet po usunięciu wszystkich partycji i utworzeniu jednej, tak jakby czasami tracił łączność. dzięki za próbę pomocy jednak nic go nie uratuje