Spowolnienie pracy windowsa, brak możliwości zmiany ustawień


(Sleczek Piotr) #1

Witam.

Niestety dzisiaj nastał sądny dzień. Załapałem jakiegoś syfa. Niestety skanowanie antywirusami nie przyniosło oczekiwanych efektów. System skanowałem KIS 2010, spybotem, microsoft essential ( którego odpalam tylko na czas skanowania )i hitman pro ( którego ściągnąłem mając nadzieje, że pomoże). Spybot, microsoft essential i hitman pro wykryły i usunęły jakieś wirusy, ale systemowi nic to nie pomogło.

Objawy infekcji.

  1. Nie mogę słuchać muzyki w WMP.

  2. Mam laptopa i zawsze gdy zmieniałem jakieś opcji fn + jakiś klawisz wyświetlał się obrazek danej funkcji. teraz tego nie mam.

3.Nie mogę wejść w “głębsze” opcje systemu. Panel sterowania się nie otwiera, tak samo jak choćby zmiana trybów zasilania czy ustawienia tych trybów.

4.Gdy klikam ppm na jakiś plik/folder tabelka bardzo długo się pojawia.

5.Nie wykrywa mi połączenia internetowego mimo że jestem połączony.

Ogólnie zmiana ustawień systemu jest praktycznie niemożliwa. Od zarządzania energią po panel sterowania/menadżer urządzeń nic się się włącza. System jakby nie reagował. Internet jak i przeglądanie plików szybciutko śmiga.

zużycie procesora to około 10% a zużycie pamięci wynosi 1,87GB (chyba trochę dużo ) mam 4 gb

log

OTL http://www.wklejto.pl/73079

Extras http://www.wklejto.pl/73139

PS. nie mogę zainstalować ad-aware mimo że mam oprogramowanie które wymaga ( visual c++ czy jakoś tak )

a i dzisiaj jak usuwałem program przez revo uniinstaler to zauważyłem, że program nie tworzy punktu przywracania systemu. I systemu przywrócić nie mogę ;(.


(Evil Coca Cola) #2

Przeskanuj Malwarebytes antimalware i usuń co ci rozkaże tylko zrób pełny skan i update. Log sprawdzę jutro lub ktoś inny sprawdzi jest trochę późno i mogę coś przeoczyć


(Sleczek Piotr) #3

Zrobiłem update i pełne skanowanie. Zainfekowane pliki/foldery/rejestry usunąłem, ale niestety nie przyniosło to wielkich efektów. Jedyne co się poprawiło to sytuacja z panelem sterowania.

Zapomniałem dodać, że nie mogę aktualizować systemu. Wyświetla się komunikat, że usługa aktualizacji została wyłączona. jednak włączyć jej nie mogę i nie działa dźwięk ani z mp3 ( bo nie mogę otworzyć ) ani z youtube ;/


(Evil Coca Cola) #4

mogę jeszcze zaproponować ci zrobić pełny skan pandą cloud antiwirus i potem nowe logi z OTL te są z przed usuwania malwarebytes więc teraz są błędne.


(Sleczek Piotr) #5

niestety pandy nie mogę zainstalować ;/ przeskanowałem więc system

Malwarebytes Anti-Malware, KIS 2010, Dr Web CrueIt , i Microsoft securiti essencial. Przy skanowaniu nic nie zostało wykryte. Po tych czynnościach zrobiłem logi.

OTL http://www.wklejto.pl/73266

Extras http://www.wklejto.pl/73267

PO PROBLEMIE

jakoś udało mi się zrobić odzyskiwanie systemu i wszystko na razie gra.

Jeśli ktoś miałby chwilkę i sprawdził logi zrobione po odzyskiwaniu ( tak dla pewności ) był bym bardzo wdzięczny.

OTL http://wklejto.pl/73301

Extras http://www.wklejto.pl/73302


(Evil Coca Cola) #6

w tamtym logu niczego nie znalazłem zapomniałem tego napisać ale ja jestem raczej początkującym w zakresie sprawdzania logów z OTL nieraz coś znajde nieraz przeoczę. Ale widziałem że korzystasz z gg10 które strasznie dużo (jak na komunikator) czerpie zasobów przesiądź się może na AQQ ma podobny interface ale jest 100 razy lżejszy.

Sorry że nie udało mi się za dużo pomóc :frowning:


(Sleczek Piotr) #7

wiem, że gadu jest zasobożerne ale … przyzwyczajenia. Na szczęście Teraz już wszystko działa więc pozostał mi skany systemu dla profilaktyki.

Dzięki za pomoc :slight_smile: