Spowolnienie prędkości internetu przez wifi

(dick) #1

Mam umowę z Polsatem na internet LTE. Posiadam modem Huawei 3372 i router TL-MR3420 V2 z najnowszym softem. Po kablu prędkość internetu waha się między 8 - 15 Mpbs, natomiast po wifi nie przekracza 1 Mbps. Karta bezprzewodowa w drugim komputerze to TP-Link TL-WN722N. Po kablu chroni Norton Security, natomiast po wifi Gdata IS. Czy można jakoś przyspieszyć działanie internetu po wifi?

System po kablu Windows 8.1, po wifi Windows XP.

(Longhorn2009) #2

Masz podłączony modem przez aktywny hub USB?

Jest szansa, że gargoyle podniosłoby prędkość, choć ten router nie jest zbyt dobry, lepiej zrobiłbyś biorąc TP Linka 3600/4300 (na nich widziałem prędkości 50-60Mb na dobrym modemie ZTE).

(dick) #3

Tak, przez aktywny hub USB. Chodzi mi przede wszystkim o spowolnienie wifi, po kablu wytrzymam do końca umowy (i ani dnia dłużej). Poza tym routery TP Link 3600/4300 nie są kompatybilne z w/w modemem.

(Longhorn2009) #4

Możesz próbować wyłączyć zabezpieczenia wifi, zmienić kanał. Próbować z włączonym trybem 802.11 N lub tylko B/G.

W ostateczności możesz wrzucić gargoyle, choć jak mówiłem ten router ma słaby proc i nie radzi sobie z modemami hi-link (nie piszesz jaki masz).

(dick) #5

Kanału zmienić nie mogę - ustawiony na auto. Tryb 802.11 N włączony. Zabezpieczenie WEP. A może zmienić router na Edimax LT-6408n?

(Longhorn2009) #6

To jedno i to samo, na pewno lepszy nie będzie. Jak już to na Tp link 3600.

(dick) #7

Brak obsługi w/w modemu.

(Longhorn2009) #8

Na alternatywnym sofcie na pewno działa. Listy oficjalnej kompatybilnych modemów dla tego modelu nie widzę aby TP-Link podawał.