Spowolnienie procesora - czy mnie też to czeka?

Witam!
Przeglądając newsy na DP trafiłem na niepokojący artykuł, napisany p;rzez red. Adama Eimi Golańskiego dot. jakiejś luki w procesorach Intela. Łatka do tej luki ponoć ma spowolnić procesor o nawet 30%! Jest tak naprawdę? Czeka mnie praca i rozrywka na spowolnionym komputerze?
Dawid Nowak z kanału DawidN20v2 na YouTube twierdzi, że to nic strasznego i nie powinniśmy się martwić, lecz mam co do tego wątpliwości.

Tu jest filmik Dawida Nowaka:
https://www.youtube.com/watch?v=WKi4YDeIFZc

Niech ktoś się wypowie w sprawie tego wszystkiego, bo odnoszę wrażenie, że na DP pojawiają się coraz częściej artykuły, które wzbudzają we mnnie niepokój, np. ten o rzekomym zakończeniu dostarczania update’ów aplikacji na starsze wersję Androida od 8.0 Oreo. Na moim Sony jest 6.0.

[EDIT]
Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu mojego CPU. W moim kompie siedzi Intel Core i5 3470, a MOBO tp AsRock B75M-DGS R2.0.

We mnie wzbudzają niepokój reklamy opery wrzucane mi przed oczy na dp.
A co do klocka tak, jest podatny, jak wszystkie z resztą.
Niepodatne są jedynie Itanium, Mips oraz Risc oraz arm sprzed roku 2013.

Trochę więcej szczegółów wnosi ten artykuł, w tym porusza wątek ewentualnego spadku wydajności http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/luka-w-zabezpieczeniach-procesorach-podsumowanie-atakow-meltdown.html
Artykuły na DP stoją na różnym poziomie, część to tylko spóźniony “przedruk” informacji które na innych stronach pojawiły się już sporo wcześniej, niektóre to powtórzone plotki jak tutaj https://www.dobreprogramy.pl/Efekt-Ryzena-4-rdzenie-i-8-watkow-w-Intelu-Core-i38300-Coffee-Lake,News,82556.html Mam wrażenie, że najlepiej DP wychodzi pisanie swoich autorskich tekstów (jak art o Firefoksie czy innych o nowych wersjach programów) czy słynne publikacje z serii Składamy komputer za…

A czytaliście to?


Chyba sam Intel nie wie co jest grane. LOL!

Intelowi akurat najmniej tutaj ufałbym. Boją się spadku sprzedaży i zaufania, więc na pewno nie są dobrym źródłem informacji o wycieku. Bardziej zależy im na pomniejszeniu znaczenia całej sprawy. Z resztą sama informacja nie wyciekła od nich.
Akcje straciły na wartości, dodatkowo dziwnym trafem prezes pozbył się swoich aktywów https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/spectre-i-meltdown-jak-prezes-intela-wykorzystal-wiedze-o-atakach/psjqk36

Zainstalowałem poprawkę w Win 10 i nie czuję żadnej różnicy w działaniu kompa.

1 polubienie

ani ja-przed chwilą łatka sie zainstalowała

1 polubienie

Dajcie spokój. W praktyce nikt z was nie odczuje niczego. A tym bardziej w codziennym zwykłym używaniu kompków, czy graniu.

U mnie nie ma dostępnej łatki w WU. Jak ją zainstalować?