Spowolnienie reakcji myszki i inne, co to proces smss.exe?

Witam!

Proszę o pomoc, mam problem ze spowolnionym komputerem, myszka wolno reaguje, strony w przeglądarce “pływają” wolno przesuwając się zamiast sztywnego przesuwania zgodnie z ruchem kólka w myszce. Nie może to być problem z myszką bo w zasadzie nie wykonuje żadnych nieprzewidzinych ruchów, ale coś złego się dzieje. Poza tym pisząc list w Outloku Express zauważyłam, że zmienił mi się język, bo nie mogę pisać tam polskich znaków, w Skypie czy też w OpenOfficce nie ma tego problemu.

Poza tym pojawił mi się dziwny proces - smss.exe i nie wiem czy to nic złego, bo czytałam w google, że proces to może być kopia stworzona przez jakiegoś robala o nazwie Net-Worm.Win32.Afire.c

Pozatym ostatnio przy zamykaniu systemu, na krótko przed jego zamknięciem, pojawia się komunikat DrWatsona, że zainicjowanie aplikacji nie powiodło się i zostanie ona zamknięta, nie bardzo już pamiętam o którą to a. chodziło ale było raz coś o SkypePM, potem o drwtsn32.exe, innym razem dwwtsn.exe-czy jakoś tak, ale zawsze było jeszcze DLL. Sorki za nieodrobienie lekcji, że nie spisałam komunikatu dokładnie, ale to jest “zbiórka” ich z kilku różnych dni i wówczas nie wiedziałam jeszcze, że istnieje możliwość uzyskania pomocy tutaj :oops:

Jak ktoś zobaczy ten mój długi tekst to pewnie nikt nie będzie miał nawet ochoty się zająć moim logiem :slight_smile: , ale mimo to pełna nadziei wklejam go:

Log jest ok.

Twój smss.exe wygląda ok.

Daj jeszcze log z ComboFix.

Dziękuję za zajęcie się moim logiem :smiley:

Wczoraj zanim skorzystałam z możliwości poproszenia tutaj o pomoc, zainstalowałam sobie Windows Worms Doors Cleaner-a i od razu zaczął normalnie funkcjonować komputer, normalnie tzn. szybko i strony w przeglądarce tez się zwyczajnie przewijają, w Outlooku litera Z i Y wróciły na swoje miejsca (poprzednio zamieniły się nimi) ale np. litery “ą” nadal nie da się zrobić, a zamiast tego zaznacza mi się treść wiadomości na którą odpowiadam. :frowning: Pewnie nie jest tak dobrze, że nic złego się nie dzieje? Wklejam więc loga z ComboFixa.

Pozdrawiam!

Log ok.

A próbujesz prawy alt + a?

Spróbuj jeszcze panel sterowania > opcje regionalne i językowe > zobacz czy masz wszędzie polski ustawiony.

Tak. Już się jakoś samo naprawiło i działa poprawnie …

Mam pytanko odnośnie tego programu Windows Worms Doors Cleaner - czy po włączeniu komputera każdorazowo trzeba go uruchamiać, żeby pozamykać wszelkie “nieszczelności”? Czy fakt, że jest zainstalowany już załatwia tę sprawę i nie muszę się nim zajmować, tj. zamykać wszystkie czerwone “śiatełka”?

Pozdrawiam!

Nie, raz wystarczy. Masz jeszcze jakieś znaczki na czerwono?

Gdy zainstalowałam sobie ten programik dwa dni temu, było kilka czerwonych, więc je pozamykałam i zrobiły się zielona, ale dziś gdy go odpaliłam, to znów było kilka czerwonych, więc znów wszystko pozamykałam, zatwierdzając wszystkie komunikaty które się wyświetlały, aż po sam restart komputera. Po restarcie znów odpaliłam WWDC i wyświetlił się już tylko komunikat coś w sytlu, że wszystko jest ok (nie pamiętam dokładnie tego komunikatu) i tyle.

Ale , czy w takim razie każde ponowne uruchomienie komputera muszę rozpoczynać od uruchomienia tego programu, żeby zabezpieczyć wszystkie drzwi (przy stałym łączu to niezwykle uciążliwe) - pewnie rozbię coś nie tak?

Pozdrawiam!

Nie, wszystko ok. WWDC się nie instaluje przecież. Wrzuć go sobie w jakieś bezpieczne miejsce i niech tam będzie, nie wymaga zasadniczo ponownego odpalania po zamknięciu portów, co jakiś czas możesz sprawdzić po prostu, czy są zamknięte. Może jakieś aplikacje je pootwierały, masz firewalla?

mam z G Daty InternetSecurity

Złączono Posta : 04.07.2007 (Sro) 18:26

O taki komunikat pojawia się teraz z WWDC: “Your system is already well protected! congratiulations.” I później pokazuje się tablica gdzie wszystkie porty zaznaczone są na zielono.

Ale pewnie po ponownym uruchomieniu komputera np. jutro znów nie będzie tak zielono…tak jak było dziś :frowning:

Netbios może zostać na żółto w razie czego.

A jakieś inne też są na żółto bądź czerwono?

Wszystkie są na zielono. Zmienić Netbios na żółto?

Niech zostanie na zielono.