Spowolnienie reakcji myszy w grach/systemie

Witam wszystkich

Zwracam sie do was z problemem, który był drożony na tym forum jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż posiadam telewizor 51’ i postanowiłem podłączyć go do komputera. Kablem HDMI podłączyłem komputer do ONKYA czyli do wieży z głośnikami 5.1 pod port AUX INPUT HDMI ponieważ ONKYO idzie bezpośrednio do telewizora. Problem polega na tym że po włączeniu komputera na pulpicie oraz w grach jest o wiele spowolniona myszka, co bardzo denerwuje w grach. Na początek podam specyfikacje mojego komputera:

AMD Quad-Core FX 4100

Nvidia GeForce GTX 570

8GB RAM DDR3 1333mhz

Płyta główna: GIGABYTE 970A-UD3

Myszka:A4TECH Oscar X750 Brown Fire

Gry chodzą bardzo płynnie, szczególnie Black Ops 2, więc problem chyba nie leży po stronie FPS. W sterownikach nvidii mam wymuszenie wyłączenie synchronizacji pionowej. W sterownikach myszki jest ustawione 1000mhz/1ms (gaming). Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu? Z góry dziękuje !

O ile problemem jest tylko wolny ruch myszy (np. 22 a 51 cali to spora różnica) to zwiększyłbym prędkość kursora w Panel Sterowania --> Urządzenia i drukarki --> Mysz. Jak nie pomoże sprawdź na innej myszce, najlepiej jakiejś budżetówce 800dpi - ja miałem kupę problemów z mychą “dla graczy” (prezent) i skończyły się dopiero po powrocie do paździerza od Microsoftu za ~20zł :wink:

A tak przy okazji co cię skłoniło do kupna karty za ~ 1000zł i do tego FX-4100? Szczerze mówiąc nie widzę w tym większego sensu…

Jeśli chodzi o bardzo płynne gry to chodziło mi o +60 fps. Natomiast chyba mylimy nieco definicje. Nie chodzi mi tu o “spowolnienie” że za wolno chodzi ale że jest opóźniona. Nie jest proporcjonalna do moich ruchów niż na ekranie. Właśnie tak myślałem że przyczyną może być za duży ekran, ale też sądziłem że jak ma rozdzielczość 1920x1080 to powinno chodzić dobrze. Co do procesora, mój tata źle wybrał. Chciałem mieć fx 8100 tylko że wolał “pójść w taktowanie” bo tamten miał 3.1ghz a ten ma 3.6ghz. Z tego powodu nawet bf3 mi na średnich zacina strasznie. W sprawie myszki nie mam innej na stanie ale słyszałem że są jakieś programy które skracają czas odczytu ruchów co powoduje zwiększenie reakcji.

  • Dokładnie, jeszcze się nie obudziłem. Co do mychy to niestety więcej “mądrości” nie napiszę. A co do FX-ów to w one w gierkach niezbyt dają radę, zwłaszcza z serii 4xxx. Jak komuś zależy wyłącznie na grach powinien iść w Intela. Na pewno byłbyś o wiele bardziej zadowolony z jakiegoś i5 Sandy Bridge i nieco tańszej karty. Ale nie ma co płakać, na twoim miejscu uzbierałbym nieco grosza (ok ~630zł) i zainwestował w jakąś Visherę czyli FX-8320 albo FX-8350. Na pewno poczujesz różnicę.

Masz rację, jednak wymiana procesora na intela wiązałaby się z wymianą płyty głównej i innych podzespołów. Gdybym miał i5 lepszej generacji, myślę że wszystko lepiej by chodziło, wraz z myszką na telewizorze. Kartę grafiki kupował mi tata 1.5 roku temu gdy miałem jeszcze intel core 2 duo 2.53ghz bo black ops 1 się zacinał. Nawet po kupieniu karty nie zmieniły się fpsy nawet o 5. Szkoda też że dobra karta grafiki wymaga większej interwencji procesora w takim przypadku.

Przejście na i5 to wymiana płyty głównej i procesora. Procesor ~700-750zł, dobra płyta ~400zł razem ~1300zł. Ja jednak zastanowiłbym się nad kupnem procesora od AMD z nowej rewizji, czyli jak pisałem wcześniej FX-8320 lub FX-8350. Mają o wiele wyższą wydajność i 2 moduły więcej niż FX-4100. A koszt nie jest taki wysoki, FX-8320 to około 630zł w morele.net.

Oczywiście do niczego nie zmuszam, dodam tylko że na swoim sprzęcie (taki jak w sygnaturce) bez problemów gram w nowe gry bez żadnych zacięć. Co prawda Black Ops nie mam i nie grałem, ale inne tytuły typu Far Cry3, Max Payne 3 etc. śmigają mi na very high/ultra.

Podepnij kompa bezpośrednio do telewizora aby sprawdzić czy onkyo nie narzuca opóźnień.

Swoją drogą wielkość ekranu nie ma znaczenia jeśli jest ta sama rozdzielczość.

anqu, próbowałem podpiąć bezpośrednio do telewizora ale jest nadal to samo i nie mam dźwięku z onkya.

Odpal menedżera zadań na zakładce z obciążeniem procesora wtedy kiedy masz takie opóźnienia.

Dowiesz się czy to procek jest winny.