Spowolnienie systemu i Firefoxa

Świeżo formatowałem komputer, ale zauważam dziwne spowolnienie, szczególnie gdy używam Firefoxa. Wirusów nie mam, komputer jest również sprawny, wyczyszczony. Fo formacie instalowałem same nowe wersje programów, ale to chyba też nie to, bo przy starszej wersji Firefoxa też tak jest. Sytuacja wygląda tak, że w pewnym momencie Firefox się wiesza na kilkanaście sekund, albo też mocno zwalnia, co przejawia się wolniejszym przewijaniem strony. Równie źle jest z multimediami w internecie. Poza tym często zdarza się, że twitter nie chce ładować starszych wpisów tylko trzeba przeładować stronę. Co jest spowodowane problemem po mojej stronie, a nie winą serwera.

Dołączam loga.

http://www.wklejto.pl/104683

sterowniki wgranie

inne przeglądarki sprawdzone

jakie dodatki do ff

MoszeUsz - nie wiem co to jest, ale u mnie po ostatnich chyba 2 aktualizacji firefoxa zauważyłem podobne objawy. Z poprzednimi wersjami tego nie było. Zastanawiam się czy to jednak nie wina przeglądarki - prawdopodobnie zaczęło to występować odkąd dodatek java przestał być kompatybilny z firefoxem. System sprawdzany i czyszczony raz w tygodniu, historia i inne śmieci także - a nic innego nie instalowałem. Dziwne to.

Sterowniki są. Żadnych dodatków do FF, oprócz sterowników: java, flash.

Inne przeglądarki: IE 8 działa kiepsko, ale zawsze tak u mnie działał. Komputer ma ponad 8 lat.

@darek_d Mam dokładnie tak samo, system zawsze czyszczę i nie mam żadnych śmieci. Spróbuje wrócić do jakiejś starszej wersji FF, która obsługiwała javę.

pawcio1212 ,

Proszę napisać swój post poprawnie - tym razem po polsku.

odinstaluj jave i sprawdź

Bez javy jest dokładnie tak samo.

Napiszcie co można usunąć z tego loga, bo nie ejstem do końca pewny, a ja spróbuję jeszcze zainstalować jakiegoś starego Firefoxa.

Odinstalowanie javy - wyczyszczenie dokładne systemu i ponowna instalacja javy jak na razie poprawiła u mnie stabilność, może nie na wszystkich stronach, ale system działa troszeczkę lepiej, zobaczę jak będzie dalej.

Winną u mnie nie jest java ani wersja Firefoxa. Firefox używa niewiarygodnych ilości pamięci. Dawniej tak nie było. Np teraz to jest 224 MB po kilku minutach używania FF i z otwartymi 2 zakładkami. Mój cały komputer ma 768 MB pamięci (starego typu, bo ma 8 lat). I problem jest taki, że to zużycie praktycznie nie maleje. Dlatego się później wiesza bo ta liczba dochodzi do nawet 350 MB + plugin-container też potrwafi ponad 100 MB. W ogóle nie zwalnia pamięci, a jeżeli tak to bardzo, bardzo powoli i tu jest problem. Ktoś wie jak temu zaradzić?

P. S. W czasie pisania tego posta (3 minuty) zużycie pamięci spadło z 224 MB do 212 MB. Mimo, że były otwarte 2 zakładki: Gazeta.pl i forum dobreprogramy.

niestety ja nie mam firefoxa ale w operze jest opcja do ramu ile może użyć pewnie w ff też jest