Spowolnienie systemu


(Holowizard) #1

WItam.

Od pewnego czasu zauważyłem ogólne spowolnienie mojego komputera. Chodzi o start systamu jak i włączanie aplikacji. Oczyściłem trochę autostart ,ale większość procesów jest mi obce ,a nie mam zbytnio czasu wstukiwać je wszystkie w google. Jak by ktoś mógł niech wytłumaczy mi za co odpowiadają niektóre procesy ,lub dał linka do jakiejś strony.

Drugi problem polega na tym ,że w grach po pewnym czasie obraz poprostu staje ,czasem dodatkowo zaczyna mrugać. Zwykle wystarczy użyć jakiegoś skrótu klawiszowego i usunąć proces z Menadżera zadań. Zdarza się jednak ,że jedynym wyjściem jest reset. Po ponownym włączeniu komputera wyskakuje powiadomienie o błędzie systemu (słynne okno z opcją nie wysyłaj). Myślałem ,że spowodowane jest to temperaturą karty graficznej GF 9600GT 512MB z pasywnym chłodzeniem. W streszie temperatura dochodzi do 90*. Czytałem jednak trochę o tym i ta temperatura nie jest aż tak straszna.

Dołanczam logi z OTL

OTL http://www.wklejto.pl/69618

extras http://www.wklejto.pl/69617

Mój sprzęt:

Płyta Główna intel p45 neo-f

Procesor intel core 2 duo 3GHz E8400

2 GB ramu

karta graficzna jak wyżej

system Windows xp SP 3

Zależy mi głównie na usunięciu tej drugiej nieprawidłowości. Z góry dziękuje za pomoc.


(77isabelle77) #2

zainstaluj sobie http://download.chip.eu/pl/System-Explorer_4822504.html - tam znajdziesz opisy do poszczególnych procesów,swoją drogą wyzbądź się ask toolbar


(Holowizard) #3

Ze startem systemu jest już dobrze. Wczoraj znalazłem czas i pousuwałem kilka rzeczy z autostartu. Teraz proszę o rozwiązanie mojego drugiego problemu tzn. zawieszanie się grafikii. Wielkie dzięki za pomoc.


(77isabelle77) #4

nie podłączałeś ostatnio pendrive? masz zainfekowanego kompa,zabezpiecz wszelkie pamięci przenośne za pomocą programu Flash Disinfector.