Spowolnienie w grach

Witam

Mam problem z grami na swoim blaszaku i mam nadzieję, że znajdą się tutaj eksperci, którzy zechcą mi w tym pomóc :wink:

Na wstępie trochę o sprzęcie: płyta inteld865pearl; grafika gf7600gs (agp), ram 1gb ddr.

Oprogramowanie: Windows XP, najnowszy SP, antyvir-kaspersky.

Problem polega na spowolnieniu wszystkich gier. Nie są to ni podcinki, ni lagi… Nie jest to spowolnienie za sprawą słabego sprzętu a po prostu spowolnienie działania gier wyglądające jak bullet time w maxpayne czy jak w scenach matrix’a gdy NEO w zwolnionym czasie unikał kule :stuck_out_tongue: Co ciekawsze, przy grach online (L2, CS) inni gracze poruszają się normalnie a tylko moja postać jest spowolniona. Jeszcze wczoraj wszystko chodziło jak należy, a dziś po restarcie kompa… jest jak mówię.

Może pomocnym będzie to, że przed restartem miałem ciągłe 100% użycia PCU - za sprawą pliku “brute.exe”, którego usunąłem (zgodnie z poradą na innej stronie).

Ogólnie takowe zjawisko spowolnienia gier miewało miejsce już wcześniej, zwykle trwało parę dni i po którymś restarcie kompa wracało do normy - tym razem chce to zwalczyć bo nie może być żeby pc wybierał kiedy mam grać :slight_smile:

Robiłem reinstalke gry w inne miejsce, czyściłem rejestr, robiłem defragmentację, reinstalowałem sterowniki karty graficznej i directx na starsze i nowsze wersje, grzebałem w konfiguracji grafiki w grach jak i w panelu nvidii, zaktualizowałem system i antyvirka, przeskanowałem antyvirkiem i antyspywarem dyski, odkurzyłem blaszaka w środku, nawet świeżą pastę termoprzewodzącą położyłem na procku.

Poza lekkim spadkiem temperatury PCU, nic to wszystko nie dało.

Nie mam już pomysłu co może być powodem tych spowolnień. W necie znalazłem parę for, na których już ktoś miał ten problem ale niestety nigdzie rozwiązania nie podano. btw. zauważyłem, że dzieje się to tylko na geforce’ach.

Jakieś pomysły? :wink:

Pozdrawiam

Witaj.

Może robiłeś aktualizację sterów do grafiki? Sam zauważyłem,że starsze karty nie zawsze dobrze chodzą na najnowszych sterownikach. Wgraj starsze i zobacz. Pozdrawiam.

Witam,

Moja sytuacja wygląda identycznie, działania, które wykonałem aby rozwiązać problem są również takie same jak u kolegi powyżej. Do tego ostatnio zmieniłem karte z 7900gs na 6600gt … jest tak jak wyżej mówiono - raz działa, raz nie co doprowadza mnie powoli do szału, poniewaz nie chcialbym zeby komputer wybieral za mnie kiedy i w co bede grał.

Bardzo proszę o pomoc nam w rozwiązaniu tego problemu ;d

@edit

sytuacja wygląda identycznie poza faktem usuniecia programu brute.exe … u mnie czegos takiego nie bylo . po zrobieniu formata ok. 3 dni wszystko działało jak powinno, niestety tylko 3 dni, potem juz jak chciało ; o

@tomson66 , tak, pisałem o tym w pierwszym poście.

Nie znam jeszcze dokładnie rozwiązania ale dwa razy udało mi się naprawić działanie gier. Wchodząc do menadżera zadać (alt+ctrl+delete) w procesach, zakańczam losowo procesy użytkownika i usług lokalnych (rundll32.exe, ctfmon.exe, Dnstts.exe, svchost.exe [tylko usług lokalnych] oraz procesy serwera xxampp - httpd.exe i mysqld.exe), następnie uruchamiam ponownie kompa i wszystko działa jak należy.

Przy następnym ‘spowolnieniu’ sprawdzę to proces po procesie by dojść, który z nich to powoduje.