Spowolniona neostrada i komputer

Witam, od pewnego czasu mam strasznie wysokie pingi w grach (w lineage nawet 1700ms :open_mouth: ), strony otwierają mi się dużo wolniej. Co jakiś czas avast wyświetla komunikat o trojanach w

C:\windows\system32\drivers\runtime.sys

oraz

C:\windows\system32\drivers\secdriver.sys

Log z HJT:

EDIT: Ehhhh przepraszam 2 tematy :confused: Prosze o usunięcie jednego - neostrada… :expressionless:

Najpierw automat:

Użyj SDFix w trybie awaryjnym i daj raport.

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 12:10

Potem fix

PS: Jeśli w logu miałbyś nadal wpis

to pokaż nowy log z hijacka

SDFix:

HJT:

wpisy usuń HJT

Pobierz The Avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Po tym daj log z ComboFix

ComboFix po uruchomieniu wyświetla mi komunikat, że jest już 18 listopada, prosze o ściągnięciu nowej wersji, a później sam się usuwał dlatego nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale zmieniłem date w windowsie na 1 listopada :stuck_out_tongue:

Log ComboFix:

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo

Tak jakby neo działało odrobinke szybciej… Teraz tylko avast pokazuje komunikat o wirusach w każdym pliku z system32/drivers pokolei :confused: Na dysku c: cały czas od nowa tworza sie pliki:

d.exe

ljraohse.exe

no i po każdym uruhomieniu komputera przestają działac sterowniki od kart dźwiękowej :confused: Kto pomoże wywalić ten cały syf odemnie dostanie nagrode-niespodzianke :stuck_out_tongue:

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo

Wczoraj pojawił mi sie niebieski ekran i komp juz sie nie włączył, jedyne co mi zostało to format :confused: Dzisiaj po formacie zainstalowałem Kasperskyego zamiast avasta, ale przed instalacją na dysku C: (odrazu po formacie, nie zdazyłem jeszcze nic zainstalowac)pojawiły się pliki

d.exe 

ljraohse.exe

Włączyłem skanowanie Kasperskym, ponownie uruchomiłem komputer i pliki zikneły, neostrada tez działa normalnie. Jednak zastanawia mnie to, że pliki sie utworzyły ponownie tak szybko po formacie, log z HJT:

Jako, że już wielokrotnie tworzyłeś plik CFScript.txt, pozwolę sobie od razu podać jego zawartość, by zbędnie nie powtarzać po raz kolejny tego samego. :wink:

No więc pobierz ComboFix, a następnie utwórz plik CFScript.txt o następującej zawartości:

…dalsze instrukcje już chyba znasz.

Usuń powyżej przedstawione wpisy korzystając z HijackThis.

Puść w ruch SDFix.

Poczytaj o prawidłowej instalacji systemów Windows 2000/XP/2003 - TU.

Po wykonaniu powyżej przedstawionych czynności wykonaj i wklej log z ComboFix.

Już powinno być Ok