Spowolniona praca komputera, wina software'u czy hardware'u?

Witam! Od jakiegoś czasu mój komputer (xp) zaczął wolno wczytywać stronki internetowe, poruszanie się po dyskach również pozostawia wiele do życzenia. Jakiś czas temu bardzo głośno zaczął chodzić wiatraczek, po odkurzeniu sytuacja wygląda lepiej, lecz wciąż mam problem z płynnym korzystaniem z komputera. Czy ktoś może sprawdzić moje logi? Zazwyczaj to pomagało. Z góry dziękuje

Paranoid , jak stoisz z defragmentacją dysków?

Jaki masz antywirus? Może coś się dostało do systemu.

Pokaż te logi, ale z OTL nie HijackThis.

Czekamy. :wink:

BTW Chłopie skąd w końcu jesteś? Sosnowiec czy Katowice? Bo nie wia jako moga pisać? :wink:

Optymalizacja:

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html?hilit=optymalizacja#p2514625

Defra… co? :slight_smile: Słyszalem o tym ale nigdy nie miałem z tym do czynienia. Mojego komputera chroni darmowy Avast. Tutaj logi z OTL, używałem tego programy pierwszy raz, więc nie wiem czy dobrze do zrobiłem. http://www.wklejto.pl/75864 z góry dzięki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Defragmentacja

Defra… to. :slight_smile:

Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery. Może rzeczywiście ta defragmentacja mi pomoże. Jaki jest program godny polecenia? He he urodziłem się na hanysowie, długo mieszkałem w gorolowie, a teraz znowu w hanysowie. Pierunie:)

Na hardware bym winy nie zwalał.

Nawet systemowym defragmentatorem możesz, tylko poczekaj na sprawdzenie loga. :wink:

Co tu tyle ze Śląska :D?

Do defragmentacji polecam PerfectDisk, używam od pół roku, i mogę go polecić. Wcześniej miałem inne, które niezbyt się starały :slight_smile:

Ech czy ktoś jeszcze o mnie pamięta? Zrobiłem defragmentacje dysku C ale to nic nie pomogło, a wręcz komputer muli coraz bardziej. Wklejam jeszcze raz logi z OTL zrobione zgodnie z instrukcja. Pomóżcie! http://www.wklejto.pl/75942http://www.wklejto.pl/75943

A najlepiej przy użyciu miernika. :slight_smile:

Wielkie dzięki Łukasz! Zrobiłem kilka z tych rzeczy, które poradziłeś i póki co komputer śmiga jak Usain Bolt :slight_smile: . Wielkie dzięki i pozdrawiam!

Dla pewności jeszcze:

A co do tego;

Rzadko kto ma mierniki a jeśli już ma to raczej podaje odczyty z niego(bo jeśli ma to wie że jest lepszy niż programowe odczyty).