Spowolniona praca komputera

Witam, mam trochę nietypowy problem, mianowicie podczas grania w gry z wysokimi wymaganiami z początku wszystko jest ok, chodzi płynnie. Po parunastu minutach zaczyna “strasznie klatkować” nie idzie nic kompletnie robić, jest to bardzo uciążliwe, problem ustępuje po paru minutach jednak jest kontynuowany dopóki nie wyłączona zostanie gra bądź zatrzymana, z czasem coraz dłużej “klatkuje” i coraz szybciej. Problem występuje “Tylko” w grach z większymi wymaganiami, w tych z mniejszymi nie ma śladu, nie pokazuje się także to podczas oglądania filmu czy jakiegoś skanowania dysku. Robiłem defragmentacje dysku, używałem CCleanera, czyściłem rejestr przy pomocy TuneUp oraz skanowałem antyvirusem przy pomocy Avira jak i Spyware Doctor.

Sprzęt jakim dysponuję :

Intel® Pentium® Dual CPU

E2160 @ 1.80GHz

1.80Ghz, 2,00GB RAM

System

WinXP Service Pack 3

Karta graficzna:

NVIDIA GeForce 8600 GT

Logi z OTL + Extras i ComboFix (podczas skanowania GMER’em miałem 2 razy BlueScreen’a i 1 raz zawieszony system więc dalej dałem sobie spokój.)

Extras http://wklej.to/jw6P

OTL http://wklej.to/swLc

ComboFix http://wklej.to/lRrP

może masz wyskoie temperatury??? sprawdz je podczas grania w wymagające gry np. programem everest

Sprawdzałem programem HD Tune, najwyższa temperatura podczas skanowania systemu antywirami i innymi dochodzi do 52 stopni celcjusza, podczas grania w gry nie przechodzi ponad 50.

Przetestuj FurMarkiem kartę graficzną i sprawdź czy jest ten sam efekt. I podaj model zasilacza.

Bardzo przepraszam za późną odpowiedź jednak prąd w mojej okolicy został odłączony i nie miałem jak odpowiedzieć na posta.

Zasilacz - MODE COM PREMIUM 400 (Był ostatnio czyszczony z kurzu i bardziej bym się skupił na dysku)

Odnośnie FurMark’a - Klatkowanie ukazało się rónież przy Nim, testując dysk miał 39 temperatury gdy ukazały się przycinki.

Wydaje mi się że masz za słaby zasilacz do tej grafiki. I stąd ten efekt klatkowania.Jak byś miał taką możliwość podłacz mocniejszy 500 W zasilacz. Jeśli problem zniknie to wymień zasilacz i będzie cacy.

Dodane 27.07.2010 (Wt) 10:23

Albo bardzo prawdopodobne jest tez że masz za słaba kartę graficzna w stosunku do gry w która grasz. To wtedy trzeba pomyslec o nowszej karcie graficznej

  • Nie zupełnie, gdyby zasilacz byłby problemem to komputer by się restartował i przycinał przy każdej sytuacji bez względu czy byłbym na pulpicie czy gdzieś indziej.

  • Odnośnie karty graficznej, opisałem problem na początku, wymagania do tej gry są mniejsze w porównaniu do sprzętu jakim dysponuję. Zauważ proszę, że gra chodzi “płynnie” bez przycinek do określonego momentu zaznaczam, że jest to zawsze inny moment nie ma tam scen z większymi detalami czy czegoś podobnego gdzie mam akurat w tym danym momencie przycięcia, to nie była 1 gra tak swoją drogą, w paru grach z większymi wymaganiami takie coś się dzieje, dlatego karta graficzna odpada. Problem według mnie zlokalizowany jest w dysku, tylko nie potrafię powiedzieć jaki to problem.

Wymagania rekomendowane:

System: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP

Procesor: Intel core 2 duo 2.4GHz

Pamięć RAM: 1 GB for XP / 2GB for Vista

Karta graficzna: Kompatybilna z SM 3.0 i DirectX 9. NVidia 7600, ATI X1600 lub lepsze

Dysk Twardy: 2.5 GB wolnego miejsca

Karta dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX 9.0

Proszę porównaj te wymagania z moim sprzętem.

To weź zalatw sobie jakis dysk i zainstaluj na nim system. Albo po prostu weż jakiegos pendrive o dużej pojemnosci jesli masz. I zainstaluj na nim system. I będziesz mógł sie upewnic że to nie do końca sprawny dysk.

jak to uda ci się sprawdzic to napisz

Mozesz jeszcze znaleźć program do testów dysku, który wrzucisz na płytke i ja wybotujesz