Spowolniona Praca komputera

Witam wszystkich :slight_smile: Pewnie zaczniecie mi pisać ,że takich tematów jest pełno jednak przeczytajcie co mam do powiedzenia nim zaczniecie wklejać linki pod tematem.

Temat możę was lekko zmylić jednak chodzi mi o jedną Sprawę ,a może nawet kilka?

 

Więc zacznijmy , byłem na kursie Kucharza ok. tydzień temu wróciłem i po tym czasie komputer zaczął mi wolno chodzić . Włączyłem go 1 Raz od tygodnia i nagle zaczeła się jazda. Komputer całkiem spowolnił w grze w której miałem 60-70fps mam teraz max 30 na najniższych ustawieniach . Włączanie Firefoxa lub innych programów też odbywa się ZNACZNIE dłużej niż przedtem.

 

Jakie czynności wykonałem

-Reinstalacja Sterowników Karty Graficznej na nową

-Ponowne zainstalowanie Sterownika Directx 9.0c

-Defragmentacja Dysku

 

Może wiecie co może byc przyczyną bo narazie żadna z tych czynności mi nie pomogła . Przypuszczam ,żę wysiadł jakiś sterownik ale to WY jesteście specjalistami.

Liczę na waszą pomoc.

 

DZIĘKUJE

 

PS: Windows XP Professional , 2GB ramu , Karta Nvidia Ge-force 8600gt = 250mb , Procesor INTEL CORE 2CPU 1.86 GHZ.

 

;*

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) zrób screenshota z programu (całe okno), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Cześć i dzięki za odpowiedź , tutaj masz Screen’y

“Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) zrób screenshota z programu (całe okno)”

 

http://postimg.org/image/npl48bwst/

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

“Wstaw link do screena z HWMonitor (pod obciążeniem, np. w czasie gry).”

 

http://postimg.org/image/qu0u28jwt/

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

“Sprawdź w Menadżerze zadań jakie jest użycie procesora na pulpicie (bez obciążenia).” [Też zrobiłem Ci screena]

 

http://postimg.org/image/omrl4qks9/

 

 

z góry dzięki.

Dysk na śmietnik. Skopiuj ważne dane bo za chwilę może być za póżno.

Dlaczego na Śmietnik ?

Nie widzę całego SMART ale wystarczy, że widzę 20 relokowanych sektorów czyli inaczej bad sectorów.

No dobra , ale pytam ogólnie o prace komputera i nie tylko dysk , przed zakupem nowego wyjasnij mi pierw co jest nie tak.

 

Masz cały Screen http://postimg.org/image/ne1bvgzt1/

Niezbyt rozumiem co mam wyjaśniać. Dysk jest uszkodzony ma 20 bad sectorów i kolejnych 11 za chwilę które oczekują na realokację. Inaczej mówiąc system czyta dane z dysku i jak trafia na ten uszkodzony obszar to jego praca jest dużo wolniejsza. Ogólnie za chwilę dysk może całkiem wyzinąć ducha lub będzie tak kuleć kilka lat to czysta loteria. Przykład w samochodzie jak Ci wysiądzie wspomaganie można jechać jak nie miałeś okazji polecam ciekawe doświadczenie :slight_smile: będzie porównywalne z pracą Twojego dysku. Wesołych Świąt.

Okej , dzięki za odpowiedź i wesołych świąt :slight_smile:

Ktoś inny ma zamiar sie wypowiedzieć? Bo wątpię ,że praca komputera zależała w większości od dysku jeśli jego obroty spadły 2-3 krotnie, Jakieś Pytania albo coś …?

Hej,

 

Jeśli dysk ma bad sektory na partycji, na której znajduje się system operacyjny, możemy mieć do czynienia z ogromnym spowolnieniem działania systemu prowadzącym nawet do całkowitych jego zwieszeń. Niestety znam to z autopsji. Wymiana dysku czeka Cię tak czy inaczej.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

“Jeśli dysk ma bad sektory na partycji, na której znajduje się system operacyjny, możemy mieć do czynienia z ogromnym spowolnieniem działania systemu prowadzącym nawet do całkowitych jego zwieszeń.”

 

Szefie zgodzę się z Tobą , ale bad sektory nie robią się z Dnia na dzień , jeśli komputer śmigał dobrze ,a po kolejnym uruchomieniu jego wydajność spada 2-3 krotnie? wątpię, że to tylko wina dysku . Ponieważ Stopniowo bym zauważył spolownienioną pracę komputera ,a nie całkowite jego Zamulenie .

Hej,

 

Nieprawda, czasami bad sektory mogą pojawić się nagle - przy wyłączaniu systemu badów nie ma, a po włączeniu już są. Tak jak piałem - przerabiałem już takie przypadki. Oczywiście nie musisz nam wierzyć - Twój wybór.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jutro wkładam dysk od mojego Brata ma on nie cały rok , jest pusty zformatuje go i powiem czy mi pomogło , także go zeskanuje specjalnie dla was :slight_smile:

Poo długim czasie temat do zamknięcia , wymieniłem procesor wraz z całym radiatorem + kupiłem dysk WB 80gb i to pomogło komputer śmiga jak nowy . Ale i tak musze otworzyć nowy temat bo pojawił się następny Problem.

Dzięki za odpowiedzi :stuck_out_tongue: