Spowolniona praca systemu operacyjnego!


(system) #1

Czy ktos moglby cos poradzic z wlasnego doswiadczenia co zrobic by przyspieszyc prace lapka z prockiem Intel T2300 1,66 GHz pamiecia 504 MB RAM z Windows XP SP3? To nie moj sprzet, ale mi zalezy… :wink: Widze duzo programow zainstalowanych… duzo ladujacego sie (zbednego?) softu podczas startu systemu. Mozliwa obecnosc wirusow i innego badziewia :slight_smile: Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.


(Sli512) #2

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html


(flaszer) #3

Uruchom msconfig (poprzez Start -> cmd) i powywalaj te zbędne programy o których mówisz. Przeczyść system programem CCleaner, uruchom defragmentację dysku i ewentualnie przeskanuj go też jakimś dobrym skanerem pod kątem obecności wirusów.


(Cedar) #4

Możesz wyjaśnić po diabła to “cmd”? Wydaje mi się, że powinno być “Uruchom” bo cmd w “Menu start” jakoś nie widzę :wink:


(Cyba91) #5

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz2-t391043.html


(system) #6

Bede cos kombinowac i jeszcze sie odezwe. Dzieki wielkie :slight_smile:


(Kaka') #7

$eba ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.). Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif


(danyll) #8

$eba , najszybciej to:

  1. Ściągasz dobrego antywirusa i skanujesz (bardzo dobrze sprawuje się dr. web cure it) oraz antimalware (np malwarebytes anti malware)

  2. Zainstaluj optymalizator windows np http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy … 12911.html , on poustawia Ci system wg konfiguracji jaką wstępnie mu podasz (gry,internet, dom, biuro itp) optymalizując system, jego usługi i programy z autostartu. Będąc przy autostarcie np możesz pousuwać niepotrzebnie startujące programy przez start>uruchom>msconfig i zakładka uruchamianie. W tej zakładce odznaczasz wszystko poza antywirusem, jeśli taki posiadasz.

  3. Sprawdź dokładnie, może się nie do końca znam, ale czy jest kość ramu 504 MB? Jak nie wiesz gdzie sprawdzić to wciskasz klawisze WIN+Pause/Break i w zakładce ogólne masz całkowity RAM zainstalowany w komputerze.


(system) #9

Dzieki Jest juz OK :slight_smile: We wlasciwosciach systemu jest 504 MB Ram Win+Pause nie dziala… Pozdrawiam